Bydgoszcz
9C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 10 • L 8
11C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoskie lotnisko z nowym rekordem! Czerwiec najlepszy pod wieloma względami
lotnisko Bydgoszcz
05.07.2018 | 10:30

Bydgoskie lotnisko z nowym rekordem! Czerwiec najlepszy pod wieloma względami

- Systematycznie zmierzamy do celu na ten rok - przekroczenia bariery 400 tysięcy odprawionych pasażerów - mówi prezes lotniska Tomasz Moraczewski.

Na zdjęciu: W tym roku z usług Port Lotniczego Bydgoszcz skorzystało już ponad 189 tysięcy pasażerów.

Fot. Eryk Dominiczak

Czerwiec był najlepszym miesiącem w historii bydgoskiego lotniska – z jego usług skorzystało ponad 43 tysiące osób. Poprzedni najwyższy rezultat – pochodzący sprzed sześciu lat – został pobity o… sześciu pasażerów.

CZYTAJ TAKŻE: Loty na Ukrainę nie tylko z LOT-em. Do Kijowa polecimy również Ryanairem

43 262 – tyle od kilku dni wynosi rekord miesięcznej frekwencji w porcie imienia Paderewskiego. Udało się to uzyskać dzięki również rekordowej liczbie operacji lotniczych – po raz pierwszy przekroczyła ona barierę tysiąca. W lipcu 2012 roku, który dotąd dzierżył tytuł najlepszego, z usług bydgoskiego portu skorzystało dokładnie 43 256 osób, ale potrzebnych było do tego niespełna 850 operacji lotniczych.

Port Lotniczy Bydgoszcz zakończył czerwiec ze wzrostami w zasadzie na każdym polu – ubiegłoroczny wynik poprawiono o ponad jedną czwartą. Podobny wskaźnik lotnisko uzyskało za pierwsze półrocze – od stycznia do końca minionego miesiąca odprawiono na nim ponad 189 tysięcy podróżnych, o 26 procent więcej niż w roku 2017. – Dwucyfrowe wzrosty liczby pasażerów dowodzą niezbicie, że zmierzamy do osiągnięcia celu na ten rok, czyli przekroczenia bariery 400 tysięcy pasażerów – podkreśla po raz kolejny prezes PLB Tomasz Moraczewski. I dodaje, że te wyniki „pokazują zasadność planowanych i realizowanych inwestycji oraz modernizacji”. Przypomnijmy, że prace toczą się między innymi w budynku terminala oraz na parkingu.

Obecnie w siatce połączeń bydgoskiego portu znajdują się codzienne loty do Londynu Stansted (Ryanair) oraz Frankfurtu (Lufthansa). Ponadto, dzięki irlandzkiemu przewoźnikowi możemy cztery razy w tygodniu polecieć do podlondyńskiego Luton, do Birmingham (3 razy w tygodniu) oraz dwa razy do Glasgow (zniknie w zimowej siatce połączeń), Dublina i Dusseldorfu Weeze. Dwa loty tygodniowo do Lwowa zapewnia również LOT. Od początku sierpnia narodowy przewoźnik dołączy dwie rotacje na trasie do Kijowa, gdzie od jesieni będzie rywalizował o pasażerów ze wspomnianym Ryanairem. Trwa również sezon czarterowy – z Bydgoszczy turyści mogą udać się do czterech miejsc docelowych – tureckiej Antalyi, Burgas, na Korfu oraz Zakynthos.


Powiązane treści