[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Połączenia z Bydgoszczy do Kijowa nie tylko z LOT-em! Będzie konkurencja w lotach na Ukrainę

Dodano: 26.06.2018 | 13:30
lotnisko Bydgoszcz

W sprzedaży są już bilety na połączenie na nowej trasie.

Na zdjęciu: Od niespełna roku z Bydgoszczy możemy dotrzeć do Lwowa. W tym roku dwaj przewoźnicy umożliwią lot także do Kijowa.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Nie tylko linie lotnicze LOT uruchomią w tym roku połączenie do Kijowa. Swoją ofertę jesienią wprowadzi również Ryanair – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL.

Z naszych informacji wynika, że połączenie ze stolicą Ukrainy irlandzki przewoźnik uruchomi 31 października. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu – w środy oraz niedziele. Z bydgoskiego lotniska w środę wylecimy o 17:10, natomiast powrót zza naszej wschodniej granicy planowany jest na 20:10 (czasu miejscowego). W niedzielę z miasta nad Brdą wylecimy kwadrans wcześniej, powrót z kolei odbędzie się bez zmian – także o 20:10. Lot potrwa godzinę i 45 minut.

Samoloty Ryanaira, w odróżnieniu od maszyn przygotowanych przez LOT, będą lądowały na lotnisku Kijów-Boryspol. To port położony około 30 kilometrów na południowy-wschód od centrum ukraińskiej stolicy. Przypomnijmy, że LOT oferuje przeloty na lotnisko Żuliany. Uruchomi je już za nieco ponad miesiąc – w czwartek, 2 sierpnia.

Bilety na loty do Kijowa są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Ryanaira. Na premierowy lot z Bydgoszczy można je nabyć już w cenie o kilka groszy przekraczającej 100 złotych. Na kolejne stawki rozpoczynają się od 118 złotych.