Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoskie szpitale wśród najlepszych w kraju. Ranking „Rzeczpospolitej” docenia Centrum Onkologii

Dodano: 25.12.2020 | 11:07

Na zdjęciu: Centrum Onkologii to drugi najlepszy szpital w Polsce!

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Bydgoskie placówki ochrony zdrowia jak co roku zajęły wysokie miejsca w rankingu „Bezpieczny szpital”, prowadzonym przez ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”.

Najbardziej cenionym bydgoskim szpitalem jest Centrum Onkologii. Placówka zlokalizowana w Fordonie zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu “Bezpieczny Szpital”. Ponadto, CO zwyciężyło wśród szpitali w województwie kujawsko-pomorskim oraz uzyskało tytuł najlepszego ośrodka onkologicznego w kraju.

W klasyfikacji wojewódzkiej na kolejnych stopniach podium, za Centrum Onkologii, uplasowały się dwie inne bydgoskie placówki: Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego oraz Szpital Miejski im. Dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy. – Wyniki XVII edycji Ogólnopolskiej Edycji Konkursu potwierdzają wysoką jakość świadczonych przez nas usług oraz dbałość o troskę i zdrowie naszych pacjentów – mówi dyrektor Szpitala Miejskiego, Anna Lewandowska.

Kolejne miejsca w województwie kujawsko-pomorskim zajęły kolejno: 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy, Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Szpital Eskulap – Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń w Osielsku, Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu.


CZYTAJ TAKŻE: Naprzeciwko Opery Nova startuje WIELKA inwestycja mieszkaniowa! Poznaj szczegóły Nowego Portu!


Ranking powstaje na podstawie szczegółowej ankiety, w której pytano m.in. o całości funkcjonowania szpitali, infrastrukturę, kluczowe procesy mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów, jak i o dostępność personelu czy w końcu finanse szpitala. Pytania dotyczyły blisko 260 wymogów, którym przypisana jest odpowiednia waga punktowa. W 2020 roku odbyła się już jego XVII edycja.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments