Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoskie taksówki na aplikację ponownie pod lupą służb. Skontrolowano 135 aut [WIDEO]

Dodano: 13.02.2023 | 19:28

Na zdjęciu: Podczas działań sprawdzono aż 135 aut.

Fot. WITD

Bydgoska policja wraz z ITD, strażą miejską i strażą graniczną po raz kolejny sprawdzała kierowców prowadzących przewozy osób.

Jak informuje policja, akcja została przeprowadzona w nocy z piątku na sobotę (10/11 lutego) w godzinach od 23:00 do 2:00 w samym centrum miasta, a konkretnie na ulicach Podwale i Magdzińskiego. Policjanci, wraz z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego, funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i Straży Miejskiej oraz pracownikami Urzędu Miasta w Bydgoszczy prowadzili działania mające na celu eliminację „pseudotaksówek” lub kierowców, którzy w nieprawidłowy sposób używali aplikacji mobilnych, które od kilku lat mogą być używane zamiast taksometrów.

Podczas działań w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego skontrolowano 135 pojazdów. W efekcie ujawniono przypadki prowadzenia przewozów drogowych wykonanych bez niezbędnych uprawień transportowych, braki w wymaganej dokumentacji czy wykonywanie przewozów drogowych bez wymaganych przepisami badań lekarskich.

CZYTAJ: Nowa Strefa Płatnego Parkowania w Bydgoszczy. To będzie rewolucja dla kierowców i rowerzystów

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolowali kierowców niebędących obywatelami Polski, natomiast funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy swoją uwagę skupili na wymaganym oznakowaniu pojazdów, które zostało określone w przepisach lokalnych. Biorąc po uwagę ilość ujawnionych nieprawidłowości, kolejne wspólne działania zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie – dodaje mł. asp. Agnieszka Bubień z wydziału ruchu drogowego KWP w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments