Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgosko-łochowski duet kradł rowery i butle z gazem. Czeka ich sprawa w sądzie

Dodano: 10.12.2023 | 09:13

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych sprawców kradzieży rowerów i butli z gazem.

Fot. KMP Bydgoszcz

Kryminalni z Komisariatu Policji w Białych Błotach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w krótkim odstępie czasu dokonali kradzieży dwóch rowerów oraz kradzieży z włamaniem do kosza na butle propan-butan. 

Białobłoccy operacyjni ustalili, że 29-letni mieszkaniec Bydgoszczy ukradł w Łochowie rower marki Husar o wartości 1300 złotych. Dzięki ich zaangażowaniu jeszcze w tym samym dniu został zatrzymany. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna nie działał sam.

Policjanci ustalili, że miał on o rok młodszego wspólnika – mieszkańca Łochowa. Ten 28-latek jest im dobrze znany z poprzednich czynów karalnych, których się wcześniej dopuszczał. W związku z powyższym pojechali do miejsca jego zamieszkania i tam go zatrzymali – dodaje mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszcz i UKW w „Milionerach”. Uczestnik nie miał żadnych wątpliwości!


Jak się okazało, mężczyźni wspólnie ukradli rower marki Husar i odpowiadają również za kradzież z włamaniem do kosza na butle propan-butan, skąd zabrali pięć butli z gazem. Kilka dni później, w innym miejscu w Łochowie, ukradli kolejnych pięć butli. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to 3680 złotych.

To jednak nie koniec. Podczas analizy zgromadzonych materiałów, policjanci udowodnili 28-latkowi jeszcze jedną kradzież roweru, tym razem marki Kross o wartości 2500 złotych – dodaje Bratz.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Kryminalni odzyskali dwa skradzione rowery oraz pięć butli z gazem. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Czeka ich sprawa w sądzie,

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments