Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw Polski 2024. Impreza odbędzie się tuż przed igrzyskami

Dodano: 20.10.2023 | 21:47

Na zdjęciu: Bydgoszcz będzie gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw Polski 2024.

Fot. Archiwum

Jubileuszowa, setna edycja lekkoatletycznych mistrzostw Polski odbędzie się pod koniec czerwca 2024 roku na stadionie bydgoskiego Zawiszy.

Już wiadomo, że przyszłoroczny krajowy czempionat będzie miał dla lekkoatletów fundamentalne znaczenie. Impreza w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca 2024 r., a w jej trakcie będziemy świadkami ostatecznych rozstrzygnięć, jeśli chodzi o skład kadry na igrzyska olimpijskie w Paryżu. – To gwarancja wysokiego poziomu sportowego, który mam nadzieję przyciągnie na trybuny bydgoskiego stadionu naprawdę bardzo wielu kibiców i sympatyków lekkiej atletyki – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Wyboru Bydgoszczy jako gospodarza mistrzostw Polski dokonał zarząd PZLA. – To miasto, które ma bogate doświadczenie organizacyjne oraz stoją za nim atuty historyczne – dodaje Olszewski. Dla regionalnego związku lekkoatletycznego to duże wyzwanie organizacyjne. – Zrobimy wszystko, aby godnie uczcić jubileusz mistrzostw Polski. Przed moim zespołem kilka miesięcy wytężonej pracy. Jestem jednak przekonany, że z organizacji tego wydarzenia wywiążemy się wzorowo – zapewnia prezes związku Krzysztof Wolsztyński i przypomina: – To będą już 24. mistrzostwa Polski seniorów zorganizowane na terenie obecnego województwa kujawsko-pomorskiego. Bydgoszcz była gospodarzem tego wydarzenia najwięcej razy, bo 19. Do tego dochodzą trzy edycje w Grudziądzu i po jednej w Toruniu oraz Włocławku. To pokazuje jak silnym regionem w lekkiej atletyce są Kujawy i Pomorze – konkluduje.

Dodajmy, że w Bydgoszczy odbędzie się także memoriał Ireny Szewińskiej, który zaliczany jest do prestiżowego cyklu Continental Tour.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
4 miesięcy temu

z całym szacunkiem dla naszych osiągnięć w organizacji MPLA należy pamiętać że przez wiele wiele lat stadion Zawiszy nie miał w kraju konkurencji