Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoszcz ma nową profesor. Prezydencka nominacja dla pracowniczki UTP
25.02.2019 | 22:39

Bydgoszcz ma nową profesor. Prezydencka nominacja dla pracowniczki UTP

Na zdjęciu: Kampus UTP w Fordonie.

Fot. LG/archiwum

Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesorski dr hab. Marii Siwek-Gapińskiej z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Dr hab. Maria Siwek-Gapińska jest pracownikiem Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt na stanowisku profesora nadzwyczajnego UTP. Reprezentuje dyscyplinę zootechnika i rybactwo. Na uczelni w ostatnich semestrach prowadziła seminaria doktorskie oraz koordynowała przedmioty: genomika zwierząt i metodologia badań zootechnicznych. Jest współautorem prac naukowych „Kura: najnowsze osiągnięcia z zakresu genomiki” czy „Technologia in ovo: narzędziem w nowoczesnej profilaktyce drobiu”. Prowadziła też projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki „Wykorzystanie ukierunkowanego sekwencjonowania DNA następnej generacji do analizy genetycznych podstaw wrodzonej i nabytej odpowiedzi immunologicznej u kur”.

Nowa profesor ma za sobą pracę w Instytucie Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie, Uniwersytecie w Wageningen (Holandia), Instytucie Genetyki Świń w Beuningen (Holandia) i Uniwersytecie w Palermo (Włochy). Pracownikiem UTP jest od 2008 roku.

Tytuł profesorski nadawany jest za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne pracownikom szkół wyższych i instytutów naukowo-badawczych przez prezydenta Rzeczypospolitej na podstawie decyzji Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów (tzw. profesor belwederski), do której wpływa wniosek z uczelni macierzystej. Nominacja dla dr. hab Siwek-Gapińskiej została podpisana przez prezydenta 12 lutego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści