Bydgoszcz
19C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 23 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
27C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz nagrodzona w Chinach. Za współpracę
bydgoszcz widok panorama wyspa młyńska opera nova stare miasto
23.11.2018 | 13:16

Bydgoszcz nagrodzona w Chinach. Za współpracę

Na zdjęciu: Widok na Operę Nova, Stare Miasto i Wyspę Młyńską w Bydgoszczy.

Fot. BB

Zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak odebrała w chińskim Wuhan nagrodę nagrodę za współpracę zagraniczną z innym miastem w Państwie Środka – Ningbo.

Bydgoszcz otrzymała nagrodę na Międzynarodowej Konferencji Miast Partnerskich za wzorową współpracę z chińskim partnerem. Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji, miasto zostało nagrodzone za liczne wizyty studyjne bydgoskich urzędników w Ningbo, związane z wymianą doświadczeń na płaszczyźnie gospodarki komunalnej, transportu publicznego i edukacji. Odbyły się także spotkania dotyczące wspierania przedsiębiorczości ze strony samorządu, Ponadto, przedstawiciele chińskiego miasta (m.in. członkowie komisji ochrony środowiska czy biura spraw międzynarodowych) wizytowali także Bydgoszcz. Warto dodać, że oba miasta podpisały w zeszłym roku list intencyjny w sprawie współpracy na płaszczyźnie edukacji.

Z kolei Bydgoszcz zaprezentowała się w Ningbo m. in. podczas Forum Burmistrzów Europy Centralnej i Wschodniej w Chinach. Wtedy miasto – jak podaje ratusz -pochwaliło się osiągnięciami m.in. w edukacji ekologicznej.

Ningbo jest miastem partnerskim Bydgoszczy od 2005 roku. Jest położone nad Morzem Wschodniochińskim w prowincji Zhejiang. Należy do jednych z najlepiej rozwiniętych miast w Chinach – słynie z drugiego co do wielkości w kraju portu morskiego. Prowincję Zheijang zamieszkuje około 45 mln osób – z czego samo Ningbo – 5,43 mln.

CZYTAJ WIĘCEJ O MIASTACH PARTNERSKICH BYDGOSZCZY


Powiązane treści