Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz najpiękniej oświetlonym miastem w Polsce? To od nas zależy! [GŁOSOWANIE]
jarmark swiateczny - umb robert sawicki
16.12.2019 | 21:50

Bydgoszcz najpiękniej oświetlonym miastem w Polsce? To od nas zależy! [GŁOSOWANIE]

Na zdjęciu: Bydgoskie iluminacje świąteczne mogą zyskać miano najlepszych w Polsce.

Fot. Robert Sawicki/UMB

Bydgoszcz może zostać najpiękniej rozświetlonym świątecznie miejscem w Polsce. Rozpoczęła się XI edycja konkursu Świeć się z Energą.

W tym roku, po rewitalizacji Starego Rynku, bydgoska starówka została zaaranżowana na święta w całkiem nowy sposób. Na rynku obok pięknie ustrojonej choinki stanęły nowe iluminacje, w tym świetlne skrzydła, fotel i samochód retro. Wokół płyty przystrojono mniejsze choinki, a klimatu dopełniają także świątecznie udekorowane i rozświetlone zimowe ogródki. Efektownie podświetlona jest także ulica Długa i Batorego, a przede wszystkim – Mostowa, na której trwa jarmark ciągnący się aż do placu Teatralnego. Tam czeka nas bajkowy świat wesołego, świątecznego miasteczka z kryształowym labiryntem i atrakcjami dla najmłodszych – wylicza dekoracje bydgoski urząd miasta.

Świąteczne ozdoby pojawiły się też na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha i Jagiellońskiej oraz na Wyspie Młyńskiej. Tak udekorowana Bydgoszcz wystartowała w konkursie Świeć się z Energą, który odbywa się już po raz jedenasty. Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i ogólnopolski, do którego zakwalifikują się zwycięzcy z poszczególnych regionów. Zgłoszone miasta są oceniane na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat.

Zwycięzca zdobędzie tytuł Świetlnej Stolicy Polskiej oraz otrzyma nagrody na cele społeczne o wartości 50 tys. zł. Do pozostałych finalistów – mistrzów województwa – trafi nagroda o wartości 10 000 zł. Głosowanie wojewódzkie potrwa do 2 stycznia TUTAJ. Można dodawać także swoje zdjęcia świątecznej iluminacji Bydgoszczy – fotografie pojawią się wtedy w Galerii Społecznej naszego miasta.

Bydgoskie iluminacje świąteczne już raz zostały docenione przez internautów – w 2017 roku miasto uznane zostały za najpiękniej oświetlone świątecznie w województwie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści