Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz partnerem nowego filmu Smarzowskiego. W planach festiwal i atrakcje dla mieszkańców

Dodano: 09.08.2020 | 18:14

Na zdjęciu: Zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego będą realizowane m.in. w Starym Fordonie oraz Ostromecku.

Fot. Marcin Szpak/Studio Metrage

Miasto Bydgoszcz zostało partnerem nowej produkcji Wojciecha Smarzowskiego. Zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem „W2” będą niebawem kręcone w Starym Fordonie i Ostromecku – podczas nich twórcy zorganizują dzień otwarty dla mieszkańców.

Od kilkunastu miesięcy Smarzowski, wraz z bydgoskim Studiem Metrage przygotowuje się do realizacji filmu o roboczym tytule „W2”. Ma on nawiązywać do do kultowego już dzieła reżysera z 2004 roku, czyli „Wesela”. W ostatnich latach obrazy Smarzowskiego, takie jak „Wołyń”, „Kler”, „Drogówka” czy „Dom zły” obiły się szerokim echem i wzbudziły wiele kontrowersji. Producenci jego najnowszego dzieła już zapowiadają je jako „najbardziej oczekiwany film w polskim kinie”.

Zdjęcia do „W2” będą realizowane m.in. w Starym Fordonie oraz Ostromecku, na terenie tamtejszego zespołu pałacowo-parkowego. W czerwcu Studio Metrage zorganizowało w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury casting dla osób, które chcą wziąć udział w filmie jako statyści. Mijający tydzień przyniósł natomiast kolejną informację, dotyczącą współpracy producentów filmu z urzędnikami – Miasto Bydgoszcz zostało oficjalnym partnerem nowego dzieła Smarzowskiego.

– Współpraca ze Studiem Metrage jest dla Bydgoszczy znakomitą szansą na realizację skutecznego marketingu terytorialnego. Film o roboczej nazwie „W2” już dziś budzi olbrzymie zainteresowanie, mimo że zdjęcia dopiero się rozpoczęły. Tak jak w przypadku poprzednich filmów Wojciecha Smarzowskiego, także „W2” ma szansę stać się artystycznym i rynkowym sukcesem.

– przekonuje bydgoski magistrat. W ramach partnerstwa, producenci filmu podczas realizowania zdjęć w rejonie Bydgoszczy zorganizują dzień otwarty, podczas którego mieszkańcy będą mogli „od kuchni” poznać warsztat filmowców. Odbędzie się on na przełomie września i października – czyli wtedy, kiedy Smarzowski wraz z ekipą będzie realizować sceny w Starym Fordonie i Ostromecku. W tym samym czasie planowany jest również festiwal filmów Wojciecha Smarzowskiego „Kino Smarzowskiego – Bydgoszcz 2020”. – Dla mieszkańców będzie to wspaniała okazja, aby bliżej poznać nie tylko największe dzieła wybitnego polskiego reżysera, ale także spotkać się z aktorami i twórcami – podkreśla ratusz. I dodaje, że Bydgoszcz prezentowana będzie także jako partner podczas konferencji prasowych i w innych materiałach promujących realizację „W2″.

Premiera nowego obrazu Wojciecha Smarzowskiego planowana jest na jesień 2021 roku. Zobaczymy w nim plejadę najlepszych polskich aktorów, m.in. Roberta Więckiewicza, Agatę Kuleszę i Andrzeja Chyrę. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr, znany z takich filmów, jak: Bogowie, Boże Ciało, Wołyń, Róża. O scenografię zadbał Marek Warszewski, nagradzany m.in. za scenografię dla Miasta 44. Muzykę skomponuje współpracujący od lat ze Smarzowskim Mikołaj Trzaska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments