Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoszcz planuje utworzyć nowe linie międzygminne. Skorzystają też mieszkańcy Fordonu
linia 92 Bydgoszcz
16.03.2016 | 16:30

Bydgoszcz planuje utworzyć nowe linie międzygminne. Skorzystają też mieszkańcy Fordonu

Gmina Dobrcz ma dołączyć do grona komunikacyjnych partnerów miasta - gmin Białe Błota, Osielsko i Nowa Wieś Wielka.

Na zdjęciu: Linia nr 92 jest aktualnie najdłużej kursującą linią międzygminną.

Fot. Leszek Grabowski

Jeszcze w tym roku ma zostać uruchomione nowe połączenie międzygminne łączące Fordon z dwiema miejscowościami gminy Dobrcz – Strzelcami Górnymi i Dolnymi. W przyszłym tygodniu nad projektem współpracy  pochylą się bydgoscy radni.

Przymiarki do nowego połączenia ujawnił na poniedziałkowej sesji sejmiku prezydent Rafał Bruski, omawiając kwestie transportu w regionie. Śladami Białych Błot (na jej terenie kursują linie nr 91 – do Przyłęk, nr 92 – do Murowańca bądź Łochowa), Osielska (linia nr 93 do Niw i nr 94 do Żołędowa) czy Nowej Wsi Wielkiej (sezonowa linia nr 99 przejeżdżająca przez Chmielniki) ma pójść gmina Dobrcz. – Ułatwiony dojazd do Bydgoszczy zyskają mieszkańcy kolejnych terenów podmiejskich. Dzięki temu na ulicach miasta pojawi się mniej pojazdów – twierdzi Bruski.

W przyszłym tygodniu zgodę na podjęcie współpracy z nową gminą ma wydać bydgoska rada miasta. Będzie to pierwszy etap na drodze do ostatecznego porozumienia, które określi przebieg linii oraz obciążenia finansowe związane z obsługą komunikacyjną nowych miejscowości. Wiadomo, że w pierwszej kolejności autobusy mają połączyć Strzelce Górne oraz Strzelce Dolne z osiedlem Tatrzańskim i Łoskoniem na terenie Fordonu. W planach jest także sezonowa linia do Borówna, gdzie funkcjonuje kąpielisko. – Wprowadzone rozwiązania będą zgodne z oczekiwaniami gminy Dobrcz – zapewniają bydgoscy urzędnicy.


Powiązane treści