Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 5 • L 5
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoszcz stanęła w korku. Poniedziałkowe zawieje i zamiecie sparaliżowały miasto
zima bydgoszcz
08.02.2021 | 18:05

Bydgoszcz stanęła w korku. Poniedziałkowe zawieje i zamiecie sparaliżowały miasto

Na zdjęciu: Korek na ulicy Jagiellońskiej.

Fot. BB

Spore opady śniegu połączone z silnym wiatrem sparaliżowały ruch na bydgoskich drogach. Poniedziałek upłynął pod znakiem problemów z podjazdami pod wzniesienia, wielkimi korkami na najważniejszych ulicach i gigantycznymi opóźnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek rano w Bydgoszczy rozpoczęły się intensywne opady śniegu, połączone z silnymi porywami wiatru, co w połączeniu powodowało zawieje i zamiecie. Na pierwsze skutki opadów nie trzeba było długo czekać – już około godziny 12:00 zaczęły tworzyć się zatory na alei Jana Pawła II, spowodowane problemami kierowców ciężarówek, którzy nie mogli podjechać pod wzniesienie. Podobna sytuacja miała miejsce na krajowej „piątce” w Kołaczkowie – odcinek pomiędzy Białymi Błotami i Szubinem został sparaliżowany. Pasażerowie PKS z Bydgoszczy do Szubina mówią, że po 12:30 pokonali ten odcinek przez… cztery godziny. Utrudnienia w tym rejonie trwają zresztą do tej pory. Niewiele mniej czasu zajmowała dziś droga z… Ikei do ronda Fordońskiego.

Spore utrudnienia panowały też w rejonie Wiaduktów Warszawskich – ruch na zwężonej jezdni w stronę Fordonu został zablokowany przez ciężarówkę, która stanęła w poprzek. Kierowcy, próbujący dostać się na Fordońską z Kamiennej czy Spornej, spędzili w korku kilkadziesiąt minut. Na samej Fordońskiej także tworzyły się ogromne zatory. Poza tym, spore trudności dotknęły też kierujących, którzy podjeżdżali ulicami Kaczyńskiego i Dachtery w stronę Kapuścisk.

Paraliż głównych skrzyżowań i podjazdów – przede wszystkim na osiedla Górnego Tarasu – spowodował wielkie utrudnienia w kursowaniu linii autobusowych. W korkach stanęły autobusy linii 69 i 89, których kursy zanotowały nawet półtorej godziny opóźnienia. Równie długo podróżowały autobusy na liniach 55, 59 czy 64. Z powodu problemów z dojazdem, kursy linii 52 do Podkowy zostały skrócone do przystanku Jeździecka/Ogród Botaniczny. Linie tramwajowe, choć opóźnione, kursowały bez większych zakłóceń – wyjątkiem była linia 6, która nie wykonała kilku kursów do i z Łęgnowa.


INFORMACJE O SYTUACJI NA DROGACH – KLIKNIJ TRAFFIC METROPOLIABYDGOSKA.PL


Aktualna sytuacja na drogach (na godzinę 18:00) nadal nie jest optymistyczna. Zakorkowana jest ulica Fordońska w obu kierunkach pomiędzy rondem Fordońskim a Ikeą. Postoimy też na Jagiellońskiej – zator na całej długości w stronę Fordonu. Spore opóźnienia przejazdu występują też na trasie W-Z, Wyszyńskiego (zwłaszcza na odcinku Kamienna – Rondo Toruńskie w stronę Stryszka), ulicy Chemicznej, Dachtery, Nowotoruńskiej, Wałach Jagiellońskich, Kaczyńskiego, Kazimierza Wielkiego, Łęczyckiej, Skłodowskiej-Curie, Powstańców Wielkopolskich, Grunwaldzkiej (przede wszystkim między Czarną Drogą a rondem Grunwaldzkim).

Pod Bydgoszczą najgorsza sytuacja panuje na DK 25 w Stryszku (kierunek Inowrocław-Brzoza) oraz wciąż w Kołaczkowie między Białymi Błotami a Szubinem. Opóźnienia w ruchu na tych drogach wynoszą kilkanaście minut.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta
Elżbieta
22 dni temu

Sorry…. Taki mamy klimat

beemwu
beemwu
22 dni temu

Trasa uniwersytecka Skłodowskiej wiadukty WAWA plus oblodzone nieodśnieżone drogi,głównie podjazdy i przydało by się jakiegoś gamonia za to odpowiedzialnego przeflancowac do odśnieżania.

Yamara
22 dni temu

Ostatnie zimy były łagodne więc pan prezydent miasta myślał że i tym razem tak będzie. A tu niespodzianka i nie podpisanie odpowiednich umów z firmami się zemściło.
Oczywiście za brak umiejętności przewidywania zapłacili mieszkańcy miasta.

Powiązane treści