Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoszcz Triathlon: W niedzielę także utrudnienia w ruchu [SONDA]
linia tramwajowa Łęgnowo
09.07.2016 | 13:28

Bydgoszcz Triathlon: W niedzielę także utrudnienia w ruchu [SONDA]

Zmiany w komunikacji potrwają niemal dziesięć godzin.

Na zdjęciu: Linia nr 6 w ten weekend nie dotrze do pętli Łęgnowo.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Podobnie jak w sobotę, także w niedzielę kierowcy i mieszkańcy poruszający się komunikacją miejską muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu na ulicach Bydgoszczy. Związane są one z odbywającą się w mieście nad Brdą kolejną edycją zawodów Bydgoszcz Triathlon.

Od rana otrzymujemy liczne sygnały od czytelników o tymczasowych zmianach w organizacji ruchu na terenie miasta. Mimo że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informował kilka dni temu o utrudnieniach związanych z organizacją imprezy, nie wszystkie osoby zdążyły się z nimi zapoznać i oswoić. Dlatego też przypominamy o objazdach i zamkniętych ulicach w artykule „Będzie triathlon, będą zmiany. Zmiany i utrudnienia w poruszaniu się po Bydgoszczy, a poniżej prezentujemy czasowe rozwiązania wdrożone w obsłudze pasażerów komunikacji miejskiej.

Ruch tramwajowy wstrzymany jest na odcinku od ulicy Perłowej do pętli Glinki. Dlatego też na górnym tarasie miast nie kursują żadne tramwaje. Linie nr 4 oraz nr 8 docierają jedynie do zajezdni przy ulicy Toruńskiej. Podobnie jak „siódemka” jadąca z Fordonu. Linia nr 2 – podobnie jak „szóstka” – kończy swój bieg na pętli Stomil. Bez zmian kursują jedynie linie nr 0 (wakacyjna), 1, 3, 5 oraz 10.

W zastępstwie drogowcy proponują trzy autobusowe linie zastępcze – „Za T4” kursuje od Glinek (przez ul. Szpitalną) do ronda Jagiellonów górnym tarasem miasta (ulicą Wojska Polskiego), identyczną trasę, tyle że z Kapuścisk, pokonuje „Za T8”. Z kolei na odcinku Stomil – Łęgnowo (przez ul. Toruńską i Łęgnowską) jeździ „Za T6”. Zawieszone jest z kolei funkcjonowanie linii „Za T2”, która obsługuje Babią Wieś. – Bilety z linii tramwajowych są honorowane po przesiadce i odwrotnie – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Zmiany obejmują również regularne linie autobusowe. Linia nr 59 kończy swój bieg w zajezdni tramwajowej, a kursy z Łęgnowa realizowane są przez trasę Uniwersytecką. W zachodniej części Glinek kursuje jedynie linia nr 86 (linia 66 jest zawieszona), która wykonuje wjazd kieszeniowy w ul. Wąbrzeską i udaje się w trasę powrotną z pominięciem ul. Ujejskiego. Linie nr 68, 69 i 89 poruszają się przez wspomnianą trasę Uniwersytecką (a nie mostem Pomorskim). Na linii nr 73 wstrzymany jest ruch na odcinku Łęgnowo – Plątnowska/Kościół, porusza się ona trasą zmienioną ulicami Toruńską i Łęgnowską (z wjazdem do wspomnianego przystanku Plątnowska/Kościół). Korekty wprowadzono także na linii nr 76 – kurs o 7:49 z pętli Smoleńska/Pińczowska realizowany jest do pętli Mokra, a kursy o 8:07 i 8:37 (z ronda Toruńskiego) oraz 7:49, 8:19 i 8:49 ze Smoleńskiej zostały zawieszone. W czasie zawodów linie nr 100 i 102 nie dotrą do przystanku Plac Teatralny, objazd poprowadzono ulicami: Krętą, Podwale, Magdzińskiego i przez plac Kościeleckich.

Niedzielne utrudnienia potrwają od około godziny 8:30 do 16:00-17:00.

Co sądzicie o utrudnieniach związanych z imprezami sportowymi –  czekamy na Wasze komentarze i opinie, a także zachęcamy do głosowania w poniższej sondzie.

Czy organizacja dużych imprez sportowych uzasadnia znaczące zmiany w organizacji ruchu w Bydgoszczy?

Zobacz rezultat


Powiązane treści