Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 3 • L 2
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBędzie Triathlon – będą duże zmiany i utrudnienia w poruszaniu się po Bydgoszczy
03.07.2016 | 16:04

Będzie Triathlon – będą duże zmiany i utrudnienia w poruszaniu się po Bydgoszczy

Jeżeli planowałeś wyjazd z miasta, spodziewasz się przyjazdu gości spoza Bydgoszczy, masz zaplanowane spotkanie w centrum miasta - jest jeszcze czas na skorygowanie zamierzeń.

Na zdjęciu: Od 7 lipca z ruchu pieszego zostanie wyłączony wschodni ciąg pieszy na moście Sulimy Kamińskiego. Schody z mostu na ul. Stary Port oraz północny chodnik na ul. Grodzkiej na odcinku od ul. Mostowej do ul. Podwale.

Fot. Stanisław Gazda

9 i 10 lipca 2016 profesjonaliści i amatorzy wystartują w jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce. Spowoduje to znaczne utrudnienia w poruszaniu się po mieście transportem kołowym i pieszo. Warto już teraz przygotować sobie alternatywne sposoby i trasy przemieszczania się, gdyż część utrudnień pojawi się już od 7 lipca.

Na czas trwania części kolarskiej imprezy pn.: „Bydgoszcz Triathlon 2016″ nastąpi wyłączenie z ruchu ul. Toruńskiej (od ronda Bernardyńskiego do ronda Toruńskiego; od ronda Toruńskiego do ul. Nowotoruńskiej – jezdni w stronę granicy miasta), ronda Toruńskiego, ul. Jana Pawła II (od ronda Toruńskiego do ul. Kujawskiej), ul. Nowotoruńskiej (od ul. Toruńskiej do ul. Planu 6-letniego – jezdni w stronę granicy miasta i od ul. Planu 6-letniego do ul. Plątnowskiej – całej jezdni), ul. Kieleckiej (na odcinku od ul. Smoleńskiej do ul. Nowotoruńskiej) i ul. Nowokieleckiej.

W związku z powyższym w pierwszym dniu zawodów tj. 09.07.2016 r. w godz. od 08.00 do 13.00 oraz w drugim dniu zawodów 10.07. 2016 r w godz. od 09.00 do 16.00 przejazd tranzytowy przez miasto drogą krajową nr 5 oraz trasami lokalnymi pomiędzy północną i południową częścią miasta będzie się odbywał objazdami lub z wykorzystaniem tras alternatywnych.

Tranzyt drogi krajowej nr 5

Objazd dla podróżujących od strony Gdańska będzie się rozpoczynał na rondzie Fordońskim. Przejazd przez miasto zostanie poprowadzony ul. Jagiellońską, rondem Jagiellonów, ul. Bernardyńską, rondem Bernardyńskim, oraz ul. Kujawską aż do ul. Jana Pawła II, gdzie nastąpi ponowny wjazd na drogę krajową nr 5 w kierunku Poznania.

Objazd dla jadących od strony Poznania drogą krajową nr 5 będzie się rozpoczynał na skrzyżowaniu z ul. Kujawską. Przejazd przez miasto zostanie poprowadzony ul. Kujawską, rondem Bernardyńskim, ul. Bernardyńską, rondem Jagiellonów, ul. Jagiellońską aż do ronda Fordońskiego, gdzie nastąpi ponowny wjazd na drogę krajową nr 5 w kierunku Gdańska.

Przejazd pomiędzy północną i południową częścią miasta

  • Osiedle Awaryjne

Przejazd do ul. Fordońskiej i w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Hutniczą, ul. Łęgnowską, ul. Toruńską, ul. Sporną lub ul. Kazimierza Wielkiego. Przejazd do ul. Wojska Polskiego i w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Hutniczą i ul. Chemiczną. Z wykorzystaniem obu opisanych tras będzie można również dojechać do centrum miasta. Przejazd w kierunku granicy miasta (kierunek Toruń, Poznań) i w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Hutniczą, ul. Łęgnowską, ul. Toruńską, ul. Plątnowską i ul. Nowotoruńską.

  • Osiedle Zimne Wody

Przejazd do ul. Fordońskiej oraz w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Toruńską i ul. Sporną lub ul. Toruńską i ul. Kazimierza Wielkiego. Z wykorzystaniem opisanych tras będzie można również dojechać do centrum miasta. Przejazd do ul. Wojska Polskiego i w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Toruńską, ul. Łęgnowską, ul. Hutniczą i ul. Chemiczną. Przejazd w kierunku granicy miasta (kierunek Toruń, Poznań) i w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Toruńską, ul. Plątnowską i ul. Nowotoruńską.

  • Osiedle Kapuściska, Wyżyny, Wzgórze Wolności, Glinki

Przejazd do ul. Fordońskiej i ul. Jagiellońskiej oraz w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Wojska Polskiego i Trasę Uniwersytecką lub ul. Wojska Polskiego, ul. Kujawską, rondo Bernardyńskie i ul. Bernardyńską. Kontynuacja podróży w kierunku ul. Fordońskiej będzie możliwa ul. Jagiellońską.

Dojazd do centrum oraz w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Wojska Polskiego, ul. Kujawską, rondo Bernardyńskie, ul. Bernardyńską i rondo Jagiellonów.

Przejazd w kierunku granicy miasta (kierunek Poznań) i w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Wojska Polskiego, ul. Kujawską, rondo Inowrocławskie i ul. Jana Pawła II.

  • Osiedle Bielawy, Skrzetusko i Sielanka

Dojazd do osiedli Wzgórze Wolności, Wyżyny, Glinki i Kapuściska będzie możliwy przez ul. Ogińskiego, Trasę Uniwersytecką i ul. Wojska Polskiego.

  • Osiedle Bartodzieje

Dojazd do osiedli Wzgórze Wolności, Wyżyny, Glinki i Kapuściska będzie możliwy przez ul. Skłodowskiej Curie, ul. Moniuszki, Trasę Uniwersytecką i ul. Wojska Polskiego lub ul. Fordońską, ul. Jagiellońską, Trasę Uniwersytecką i ul. Wojska Polskiego.

  • Osiedle Górzyskowo, Szwederowo

Przejazd do ul. Jagiellońskiej i ul. Fordońskiej oraz w stronę przeciwną będzie możliwy przez ul. Solskiego, ul. Kujawską, rondo Bernardyńskie, ul. Bernardyńską i rondo Jagiellonów. Kontynuacja podróży w kierunku ul. Fordońskiej będzie możliwa ul. Jagiellońską.

Dojazd do osiedli Wzgórze Wolności, Wyżyny, Glinki i Kapuściska będzie możliwy przez ul. Solskiego, rondo Kujawskie i ul. Wojska Polskiego.

Dodatkowo od 07.07.2016 roku od godz. 18.00 do zakończenia zawodów na ul. Toruńskiej zostanie wyłączony z użytkowania parking przy cmentarzu i osiedlu „6 Planet”. Mieszkańcy w/w osiedla będą mogli pozostawić auta na parkingu przy Zespole Szkół Spożywczych i ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174.

Poza opisanymi utrudnieniami na czas trwania części biegowej zawodów 7.07.2016 w rejonie Starego Rynku nastąpi wyłączenie z ruchu kołowego ul. Grodzkiej (od ul. Mostowej do ul. Bernardyńskiej), ul. Stary Port (od ul. Pocztowej do mostu Sulimy Kamińskiego), ul. Przy Zamczysku (od ul. Magdzińskiego do ul. Grodzkiej) i ul. Podwale (od ul. Krętej do ul. Grodzkiej). W związku z powyższym od  07.07.2016 roku od godz. 18.00 do zakończenia zawodów w niedzielę zostanie zlikwidowana możliwość parkowania na powyższych ulicach oraz Rybim Rynku, Placu Solnym i Placu Teatralnym. Z ruchu pieszego zostanie wyłączony wschodni ciąg pieszy na moście Sulimy Kamińskiego. Schody z mostu na ul. Stary Port oraz północny chodnik na ul. Grodzkiej na odcinku od ul. Mostowej do ul. Podwale.


Powiązane treści