Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 0km/h NNE
H 16 • L 16
13C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
17C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiBydgoszcz w gronie 15 europejskich miast polecanych zagranicznym turystom
Brda-centrum-spichrze-most-1200x800-JW
24.02.2017 | 11:33

Bydgoszcz w gronie 15 europejskich miast polecanych zagranicznym turystom

Miasto nad Brdą doceniono za dobrze rozwiniętą scenę kulturalną i piękne stare miasto.

Na zdjęciu: Brytyjski "The Telegraph" przekonuje, że warto odwiedzić Bydgoszcz.

Fot. Justyna Wróblewska

Brytyjska gazeta „The Telegraph” opublikowała listę 15 europejskich miast, które poleca zagranicznym turystom. W zestawieniu uwzględniono aż cztery polskie miasta, a jednym z nich jest Bydgoszcz.

Twórcy listy zwrócili uwagę na miejscowości, które są mało znane, ale warte odwiedzenia i dostępne ze względu na tanie loty. Ze wszystkich europejskich krajów tylko w Polsce wytypowano aż cztery miasta nadające się idealnie na weekendowy wypad. Są to: Bydgoszcz, Rzeszów, Lublin i Szczecin.

Miasto nad Brdą doceniono przede wszystkim za dobrze rozwiniętą scenę kulturalną. Zwrócono uwagę też na stare miasto. Twórców rankingu urzekło jego piękno.

W zestawieniu uwzględniono następujące europejskie miasta: Lamezia Terme we Włoszech, Brno i Ostrava w Czechach, Rijeka i Osijek w Chorwacji, Płowdiw w Bułgarii, Podgorica w Czarnogórze, Linz w Austrii, Połąga i Kowno na Litwie, Timisoara w Rumunii.


Podobne wpisy

Powiązane treści