Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaBydgoszcz w TOP 10 miejsc, które warto odwiedzić. „To polski Amsterdam”
11.01.2021 | 12:13

Bydgoszcz w TOP 10 miejsc, które warto odwiedzić. „To polski Amsterdam”

Na zdjęciu: Twórcy rankingu Magazynu Travelist doceniają wykorzystywanie położenia miasta na wodą.

Fot. Szymon Makowski

Magazyn podróżniczy Travelist opublikował ranking 10 miejsc w Polsce, które trzeba odwiedzić w 2021 roku. Wśród propozycji nie zabrakło Bydgoszczy, która przez turystów nazywana jest polskim Amsterdamem.

W rankingu Magazynu Travelist znajdziemy 10 propozycji najmodniejszych kierunków turystycznych na ten rok. Bydgoszcz po raz kolejny znalazła się w zestawieniu miejsc, które są warte odwiedzenia przez turystów – w zeszłym roku umieszczono ją w prestiżowym gronie 10 najmodniejszych miejsc do odwiedzenia w Europie, w ramach konkursu European Best Destinations. W rankingu „TOP 10 na 2021 – to trzeba zobaczyć” podkreśla się, że Bydgoszcz uplasowała się zaraz za Paryżem i tuż przed Rzymem.

Jak zachęcają do odwiedzin miasta nad Brdą twórcy rankingu? Porównują go do holenderskiego Amsterdamu – niemal wszystko, co w mieście najciekawsze, wiąże się z rzekami, wyspami i kanałami. W trakcie wizyty w mieście w 2021 roku koniecznie trzeba przespacerować się bulwarami nad Brdą, pstryknąć sobie fotkę na tle zabytkowych spichlerzy z muru pruskiego, zajrzeć na Wyspę Młyńską i do „Bydgoskiej Wenecji” oraz rzucić okiem na pochodzący z XVIII wieku Kanał Bydgoski – najstarszy czynny śródlądowy kanał w Polsce. – Do obowiązkowych punktów w programie zwiedzania należy gotycka katedra św. Marcina i Mikołaja z XV w., kościół pobernardyński NMP Królowej Pokoju, kościół klarysek oraz Stary Rynek – czytamy w rankingu.


CZYTAJ TAKŻE: Miasto wreszcie inwestuje w bulwary. W tym roku odnowiony zostanie pierwszy od wielu lat odcinek nabrzeża


Magazyn Travelist przekonuje, że Bydgoszcz słynie z rzeźb i pomników. – Znajdziemy ich tu łącznie ponad 50, w tym takie perełki, jak choćby słynny Przechodzący przez Rzekę (rzeźba na linie zawieszona nad Brdą), Łuczniczka, Trzy Gracje czy monumentalna fontanna „Potop”. Nie lada atrakcją dla najmłodszych będzie za to ruchomy pomnik Pana Twardowskiego, który ukazuje się w jednym z okien na Rynku – podkreślają twórcy rankingu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści