Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 16 • L 15
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoszczanin nagrał płytę, aby pomóc choremu nauczycielowi. Posłuchaj wyjątkowego krążka
{"total_effects_actions":0,"total_draw_time":0,"layers_used":0,"effects_tried":0,"total_draw_actions":0,"total_editor_actions":{"border":0,"frame":0,"mask":0,"lensflare":0,"clipart":0,"text":0,"square_fit":0,"shape_mask":0,"callout":0},"effects_applied":0,"uid":"D2E72DBD-7E73-44F4-B587-7B8927D677EE_1530900439260","entry_point":"create_flow_fte","photos_added":0,"total_effects_time":0,"tools_used":{"tilt_shift":0,"resize":0,"adjust":0,"curves":0,"motion":0,"perspective":0,"clone":0,"crop":0,"enhance":0,"selection":0,"free_crop":0,"flip_rotate":0,"shape_crop":0,"stretch":0},"width":3344,"origin":"gallery","height":2508,"subsource":"done_button","total_editor_time":131,"brushes_used":0}
07.01.2020 | 17:14

Bydgoszczanin nagrał płytę, aby pomóc choremu nauczycielowi. Posłuchaj wyjątkowego krążka

Na zdjęciu: Tomasz Mendry nagrał płytę, aby pomóc swojemu nauczycielowi.

Fot. mat. prasowe

Nauczyciel jednej z bydgoskich szkół zachorował na nowotwór. Pomóc chce mu jego były uczeń, który – aby zebrać środki na leczenie – nagrał płytę.

Tomasz Mendry ma 22 lata. Pochodzi z Bydgoszczy i studiuje zarządzanie w sporcie na uniwersytecie w Hadze. Sport od dawna jest jego pasją, podobnie jak muzyka. Będąc uczniem Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy z oddziałami integracyjnymi, nauczył się też pomagać.

Codziennie natrafiałem na sytuacje, w których moi koledzy i koleżanki potrzebowali pomocy przy wielu podstawowych czynnościach. To w szkole poznałem właśnie pana Adama Rusinka, nauczyciela muzyki, który towarzyszył mi nie tylko podczas moich pierwszych występów artystycznych, ale poprzez sztukę rozwijał we mnie i w moich przyjaciołach wrażliwość, empatię czy inne towarzyszące nam codziennie uczucia – mówi Mendry.

Teraz to pan Adam potrzebuje pomocy – choruje na nowotwór, nieoperacyjny guz trzustki z przerzutami.  Leczy się za pomocą chemioterapii i radioterapii, a także bardzo kosztownej immunoterapii w prywatnej immunoklinice w Warszawie. Leczenie polega na zabiegach i wlewach dożylnych leków z zagranicy. Zabiegi wymagają dużych nakładów finansowych, gdyż nie są refundowane przez NFZ. Potężne kwoty pochłaniają też inne leki i suplementy.

Uznałem że najlepszym pomysłem dla kogoś takiego jak pan Adam będzie stworzenie płyty z muzyką – mówi Tomasz. W ciągu trzech miesięcy, pod pseudonimem „Wteifefte” stworzył płytę „Zatopiony” składającą się z jedenastu utworów. W połowie albumu znajduje się skit, w którym autor opowiada o chorym nauczycielu i powodach wydania płyty. Cały dochód ze sprzedaży (poprzez portal zrzutka.pl) zostanie przeznaczony na dalsze leczenie nauczyciela. – Wraz z  pomocą przyjaciół i rodziny chcemy stworzyć zbiórkę od 17 do 19 stycznia, podczas której  zamierzamy zebrać kwotę, która pomoże w leczeniu naszego byłego nauczyciela – mówi muzyk.

Płyta jest w całości skomponowana przez duet producencki „Pacific”, a także producenta „Mantra”, który w swojej karierze współpracował z takimi wykonawcami jak Rihanna, Marc Anthony czy Pitbull.  Album od 17 stycznia nabyć będzie można poprzez wpłaty na portalu zrzutka.pl. Już teraz posłuchać można go w wersji cyfrowej, na przykład w serwisach Spotify czy Tidal.

„ZATOPIONY”:
1. Intro ft. Michał Okoniewski & Dj Edison
2. Miami ft. Mama Wteifefte
3. Klub 72 (gitara Klemersky)
4. Zoo ft. Rob Son
5. Kroki
6. Skit
7. Lala ft. Kolczyńska
8. Offline ft. Konarski
9. Piętro
10. Nanana (bonus track w wersji fizycznej)
11. OK ft. Julka.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Małgorzata Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Małgorzata
Gość
Małgorzata

Szczytny cel. Brawo. Wielkie serca brawo

Powiązane treści