Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 10 • L 9
7C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
4C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesCarrefour pozbywa się Metropolitan Outlet. Kto będzie jego nowym właścicielem?
Metropolitan Outlet Bydgoszcz
06.03.2018 | 16:22

Carrefour pozbywa się Metropolitan Outlet. Kto będzie jego nowym właścicielem?

Na razie podpisano umowę przedwstępną na przejęcie obiektu na Glinkach.

Na zdjęciu: Wizualizacja przedstawiająca prawdopodobny wygląd Metropolitan Outlet na Glinkach po przebudowie.

Fot. mat. prasowe

Spółka Carrefour Polska podpisała umowę przedwstępną z Metropolitan Investment na sprzedaż Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Nowy właściciel ma przejąć obowiązki związane z przebudową i zarządzaniem obiektem na Glinkach.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowi najemcy Outlet Center Bydgoszcz. Prace budowlane na ostatniej prostej


Dawna galeria Carrefour Glinki od kilku miesięcy świeci pustkami. Pozostał w niej jedynie hipermarket francuskiej sieci, który miał pierwotnie zostać czasowo zamknięty w połowie września, a także pobliska stacja benzynowa również firmowana marką Carrefour. Część przestrzeni w samej galerii została odgrodzona tymczasowymi ścianami działowymi, aby – jak zapewniano – prowadzić w północnej części obiektu prace remontowe.

Tyle że od końcówki ubiegłego roku na temat postępów w pracach panowała cisza. Podobnie jak w kwestii pojawienia się ewentualnych nowych najemców. Wreszcie, jak ustaliliśmy, Carrefour Polska zdecydował się na sprzedaż całego centrum spółce Metropolitan Investment. To ona ma faktycznie rozpocząć (według nieoficjalnych informacji – w drugim kwartale bieżącego roku) przeobrażanie galerii w centrum outletowe. Za komercjalizację oraz najem powierzchni ma odpowiadać The Blue Ocean Investment Group.

Zarówno przedstawicieli Carrefour Polska, jak i Metropolitan Investment zapytaliśmy o powody takiej decyzji, jak również zaktualizowany harmonogram prac oraz przyszłość już ogłoszonych najemców, wśród których znajdują się: Rossmann, Pako Lorente, Wittchen, 4F czy Apart.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści