Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 11 • L 9
10C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaCBA w ratuszu. Trwa kontrola w sprawie dwóch inwestycji
urząd miasta Bydgoszcz
26.09.2018 | 10:09

CBA w ratuszu. Trwa kontrola w sprawie dwóch inwestycji

Na zdjęciu: Ratusz przy ulicy Jezuickiej.

Fot. JW

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w urzędzie miasta. Ratusz informuje, że ma ona charakter rutynowy. Według nieoficjalnych informacji, dotyczy ona prac w Młynach Rothera i uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego umożliwiającego budowę Outlet Center.

O działaniach CBA poinformowała dziś rano Polska Agencja Prasowa. Agenci wydziału zamiejscowego biura kontrolują dokumentację dotyczącą miejskich inwestycji i gospodarowania mieniem miasta w latach 2013-18. W wydanym w środę rano komunikacie prasowym urząd miasta potwierdza doniesienia PAP.

„Informujemy, że Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło rutynową kontrolę w Urzędzie Miasta Bydgoszczy dotyczącą inwestycji realizowanych przez miasto w latach 2013 – 2018. Od 2015 roku w Urzędzie Miasta prowadzonych było 56 kontroli przez Prokuraturę, Centralne Biuro Antykorupcyjne czy Najwyższą Izbę Kontroli. Jesteśmy przekonani, że aktualna kontrola, mimo trwającego okresu wyborczego, zakończy się podobnie jak poprzednie pozytywnym wynikiem dla Miasta. Kontrola rozpoczęła się w dniu 21 sierpnia 2018. i potrwa do 21 listopada 2018 roku. Przedstawiciele CBA w ramach kontroli poprosili o wgląd w dokumenty, które zostały, zgodnie z prośbą, udostępnione przez przedstawicieli miasta” – przekazał ratusz.

Według nieoficjalnych informacji PAP, kontrola dotyczy przetargu na wykonanie robót budowlanych w Młynach Rothera – kontrolerzy sprawdzą przebieg realizacji prac zabezpieczających obiekt, robionych z środków unijnego programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Miasto uzyskało na ten cel dotację z ministerstwa kultury, wynoszącą 15 milionów złotych.

Z doniesień PAP wynika również, że CBA zajmuje się też analizą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Brdyujścia przy ul. Pilickiej. Na tym terenie powstał Smart Outlet Center Bydgoszcz – przed powstaniem centrum miasto toczyło spór z właścicielem firmy Mark-Rol, który protestował przeciwko jej wywłaszczeniu z zajmowanej działki. Ostatecznie obu stronom udało się dojść do porozumienia – firma buduje nową siedzibę kilkaset metrów dalej, przy ulicy Włościańskiej.


Powiązane treści