Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICentrum Handlowe RONDO zaprasza na wspólne dzierganie szalika na drutach
Centrum Handlowe Rondo
07.06.2016 | 12:39

Centrum Handlowe RONDO zaprasza na wspólne dzierganie szalika na drutach

Flashmob krawiecki już w tę sobotę.

Na zdjęciu: Akcja będzie miała charakter charytatywny.

Fot. Materiały prasowe

W sobotę 11 czerwca w godzinach 12.00-17.00 Centrum Handlowe RONDO zaprasza na Światowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych. Z tej okazji – wspólnie z Zespołem Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy – odbędzie się dzierganie długiego szalika połączone z akcją charytatywną na rzecz Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Sobotnie popołudnie w RONDZIE upłynie pod znakiem tzw. „flashmobu krawieckiego”, podczas którego odbędzie się wspólne dzierganie na drutach długiego szalika, który pod koniec wydarzenia zostanie zmierzony, a za każdy metr wydzierganego szalika RONDO przekaże 100 złotych na rzecz Caritas Diecezji Bydgoskiej. W akcję robienia szalika na drutach będzie mógł włączyć się każdy klient RONDA (każda nowa osoba przejdzie „krótkie szkolenie” w temacie dziergania na drutach), w zamian za co otrzyma upominek.

Uzupełnieniem całego wydarzenia będą warsztaty produkcji ubrań i pluszaków dla najmłodszych oraz pokaz mody z maluchami w roli modelek i modeli. Nie zabraknie także quizów i konkursów oraz malowania bajek na tkaninie i wyplatania bransoletek ze sznurków. Uczniowie Zespołu Szkół Handlowych zaprezentują również swoje umiejętności z rysunku żurnalowego.

– RONDO chętnie organizuje nietypowe wydarzenia, które jednocześnie wspierają społeczność lokalną. Tym razem chcemy zachęcić naszych klientów do wspólnego dziergania szalika i tym samym wsparcia Caritas Diecezji Bydgoskiej. W najbliższą sobotę czeka nas dobra zabawa pod znakiem ‘igły i nitki’, na którą zapraszam wszystkich mieszkańców Bydgoszczy – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.


Powiązane treści