Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Centrum, jakiego w Bydgoszczy nie było. Zamiast galerii handlowej

Dodano: 21.10.2016 | 19:25

Trwa komercjalizacja Bydgoskiego Centrum Finansowego.

Na zdjęciu: Szyld na budynku został zmieniony w wakacje.

Fot. Sebastian Torzewski

Już wkrótce czołowe firmy z sektora finansowego będą skupione w jednym miejscu. Taki jest cel Bydgoskiego Centrum Finansowego, które powstaje przy ul. Gdańskiej.

Bydgoszcz rozwija się z dnia na dzień, więc potrzebuje innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Dlatego postanowiliśmy stworzyć dogodne i komfortowe warunki do rozwoju prestiżowej strefy usługowo-handlowej – tłumaczy Adam Sosnowski z BCF. Budynek, w którym dotąd mieścił się Dom Mody Drukarnia został zakupiony w maju. Obecnie prowadzone są prace dostosowawcze i komercjalizacyjne, po których ukończeniu powstanie siedziba dla usług segmentu premium.  – Nasi klienci w ramach jednej wizyty w obiekcie będą mogli otrzymać pakiet uzupełniających się wzajemnie usług, niedostępnych dotąd w jednym miejscu – mówi Sosnowski. I podaje przykład – chcąc kupić nieruchomość, będzie można w jednym budynku skorzystać z doradztwa prawnego i finansowego, pozyskać kredyt lub pożyczkę i sfinalizować transakcję u notariusza.

W BCF znajdą się głównie firmy z sektora finansów, ubezpieczeń, nieruchomości i doradztwa prawnego. – Nie zamierzamy jednak być sterylnym miejscem dla zamkniętego grona ludzi biznesu. Odwiedzający będą mogli liczyć na aktywność fizyczną, a także relaks w postaci doskonałej kuchni i aromatycznej kawy – przekonuje Sosnowski. Dlatego nie zabraknie dotychczasowych najemców Drukarni, np. salonu fitness, punktów handlowych z odzieżą, wyrobami jubilerskimi oraz kosmetycznymi czy biura podróży.

Budynek ma ponad 10 tys. m kw. powierzchni komercyjnej i obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi kontrahentami. W obiekcie już funkcjonuje pierwszy w regionie salon rynku pierwotnego, a wkrótce do grona najemców ma też dołączyć jeden z wiodących na rynku europejskim banków.- Liczymy, że do II kwartału przyszłego roku  zostanie skomercjalizowany w co najmniej 80% – mówi Sosnowski. W planach jest już także rozbudowa. Na razie na poziomie -1 znajduje się strefa zdrowego trybu życia i relaksu, poziom 0 przeznaczono na usługi finansowe z dodatkiem punktów gastronomicznych, a poziom 1 na usługi prawne, notarialne, ubezpieczeniowe i jubilerskie. Ponadto w budynku znalazła się tablica pamiątkowa ufundowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, która nawiązuje do mieszczącej się tu niegdyś drukarni. Zmienić ma się także plac przed BCF – Zamierzamy tam stworzyć wyjątkową w mieście strefę  spotkań biznesowych i prywatnych – zapowiada Sosnowski.

Sebastian Torzewski