Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCentrum Onkologii docenione przez pacjentów. Zajęło pierwsze miejsce w rankingu przyjaznych szpitali
Centrum Onkologii Bydgoszcz
20.07.2021 | 09:20

Centrum Onkologii docenione przez pacjentów. Zajęło pierwsze miejsce w rankingu przyjaznych szpitali

Na zdjęciu: Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoskie Centrum Onkologii jest najwyżej ocenianym przez pacjentów szpitalem onkologicznym w województwie kujawsko-pomorskim – wynika z rankingu portalu Onkomapa.pl prowadzonego przez fundację Alivia.

Fundacja Alivia prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl, na którym pacjenci i ich bliscy mogą wyrazić własną opinię na temat 108 szpitali i prawie 3,5 tys. lekarzy w nich pracujących. Ocenie podlegają placówki, które w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia realizują przynajmniej dwie z trzech procedur: chemioterapię, radioterapię, chirurgię onkologiczną. Ocena jest mierzona w skali od 1 do 5 i obejmuje organizację i sposób leczenia, opiekę personelu medycznego, przestrzeganie praw pacjentów oraz ich komfort. W ciągu ostatnich 12 miesięcy portal odwiedziło ponad 175 tys. użytkowników, którzy zostawili prawie 2,5 tys. opinii. Na potrzeby poniższego zestawienia wzięto pod uwagę placówki, które uzyskały powyżej 150 opinii.
W województwie kujawsko-pomorskim najwyżej ocenianym przez pacjentów ośrodkiem jest Centrum Onkologii, Szpital im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, z oceną 4,4/5. Warto dodać, że placówka zlokalizowana w Fordonie zgromadziła najwięcej opinii na portalu Onkomapa – aż 691. Jak przyznaje fundacja, pacjenci bardzo dobrze oceniają komfort leczenia. – Personel, na który trafiłam, na wysokim poziomie. Warunki szpitalne super. Pod każdym względem mogę ocenić tylko na plus. Można by sobie życzyć, aby wszystkie szpitale tak funkcjonowały – napisała jedna z pacjentek.

Kolejne miejsce w regionalnym rankingu zajmuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu, z oceną 4,0/5. W tym ośrodku bardzo dobrze oceniane jest przestrzeganie praw pacjenta i opieka personelu medycznego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści