Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaCentrum Pomocy Psychologicznej UKW w Bydgoszczy otwarte [ZDJĘCIA]
24.05.2023 | 13:05

Centrum Pomocy Psychologicznej UKW w Bydgoszczy otwarte [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

W Bydgoszczy oficjalnie otwarte zostało Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. – Za realizację badań i projektów odpowiedzialni będą naukowcy wydziału psychologii – informuje uczelnia.

Budynek zlokalizowany przy ul. Leopolda Staffa 1 został ukończony już w 2020 roku, ale – jak informuje w komunikacie prasowym bydgoska uczelnia – kwestie związane z pandemią COVID-19 sprawiły, że prace administracyjne związane z zakupem wyposażenia obiektu zostały wydłużone i dopiero teraz centrum rozpoczęło działania. – To jeden z najnowocześniejszych obiektów w Bydgoszczy – słyszymy w uczelni, która precyzuje, że budynek na Wyżynach jest trzykondygnacyjny, a koszt samej budowy wyniósł 12,7 mln zł, zaś cała inwestycja – 17,5 mln zł (wliczono w to także zakup wyposażenia).

W centrum realizowane będą w głównej mierze projekty skierowane dla otoczenia społeczno-gospodarczego. – Z badań realizowanych w Centrum będą mogli korzystać wszyscy przedsiębiorcy, których zdaniem szeroko pojęta pomoc psychologiczna będzie mogła zwiększyć ich ofertę i konkurencyjność – wyjaśnia dr Alicja Malina, która jest dyrektorem centrum przy Staffa i wyjaśnia powody, z jakimi zgłaszają do nich przedsiębiorcy. – To spadek motywacji wśród pracowników, związanych z COVID-19 i sytuacją pocovidową – wylicza.

Centrum może realizować m.in. badania psychofizjologiczne i psychofizyczne takie jak okulografia, neuroobrazowanie, badania psychotechniczne kierowców oraz badania gerontopsychologiczne, badania nad snem, nad dzieckiem i rodziną. Za realizację tych badań i projektów będą odpowiedzialni naukowcy Wydziału Psychologii. Otwarcie Centrum wieńczy etap rozruchu jednostki i jest sygnałem do współpracy dla otoczenia biznesowego. Jednostka stanowi też wzmocnienie możliwości naukowo-badawczych samego Wydziału.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments