Bydgoszcz
7C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 7 • L 6
16C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMiliony dla szpitali z regionu. Co zyska placówka z Bydgoszczy?
18.03.2022 | 12:44

Miliony dla szpitali z regionu. Co zyska placówka z Bydgoszczy?

Na zdjęciu: Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował o przyznaniu środków dla szpitali z województwa kujawsko-pomorskiego

Fot. mat. KPUW

Dwanaście szpitali z województwa kujawsko-pomorskiego otrzyma wsparcie na zakup sprzętu i aparatury medycznej. W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował o przekazaniu przez rząd ponad 11 milionów złotych.

Placówki zostaną dofinansowane w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. – Spotykam się dzisiaj z Państwem, aby podpisać umowy na dofinansowanie placówek i zarazem podziękować za nasze wspólne, niemal dwuletnie, zmagania z pandemią. Mamy za sobą pięć fal covidowych, które były dla nas wszystkich trudnym wyzwaniem. Dlatego tym bardziej cieszę się, że Minister Zdrowia Adam Niedzielski – za pośrednictwem wojewodów – przekazał kolejne środki na doposażenie szpitali – powiedział Mikołaj Bogdanowicz.

Jak podawał dyrektor kujawsko-pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Jan Gessek, w szpitalach regionu w dwóch ostatnich latach hospitalizowanych było 21 tysięcy pacjentów. W samym 2021 roku było to ponad 13 tys. osób. -To dzięki Państwa zaangażowaniu, umiejętnościom zarządczym oraz wiedzy i doświadczeniu udało się ten proces tak sprawnie, spójnie i szybko zorganizować. To dlatego mogliśmy uratować wszystkich – wszystkich pacjentów, którzy byli możliwi do uratowania” – podkreślił Jan Gessek.

Rządowe wsparcie dla szpitali z województwa kujawsko-pomorskiego

 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy otrzymał blisko 4 mln zł wsparcia na zakup tomografu komputerowego 128-warstwowego wraz z przyłączeniami. Zadanie obejmuje również adaptację pomieszczeń. Umowę z wojewodą podpisał dyrektor Dariusz Szczepański.
 • Szpital Wielospecjalistyczny im. dra Ludwika Błażka w Inowrocławiu otrzymał 3 mln zł wsparcia na zakup tomografu. Umowę odebrał Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa – Naczelny Lekarz Szpitala dr Bartosz Myśliwiec.
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie otrzymał 1 mln 150 tys. zł wsparcia na zakup tomografu komputerowego. Umowę odebrał Zastępca Dyrektora Marek Bruzdowicz.
 • Nowy Szpital w Świeciu otrzymał dofinansowanie na kwotę ponad 650 tys. zł. na zakup cyfrowego aparatu RTG oraz aparatów do hemodializ. Umowę podpisali: Prezes Zarządu Przemysław Leśniewski oraz Członek Zarządu Łukasza Płaza.
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie otrzymał dofinansowanie na ponad 415 tys. zł. Lecznica za tę kwotę zakupi zestaw endoskopowy. Umowę z wojewodą podpisała Dyrektor dr Ewa Bonk-Woźniakiewicz.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał ponad 370 tys. zł z przeznaczeniem na: zakup aparatu USG, łóżek do intensywnego nadzoru i systemu kompresji klatki piersiowej LUCAS. Umowę z wojewodą podpisała Dyrektor Justyna Wileńska.
 • Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim otrzymał rządowe wsparcie na blisko 360 tys. zł. Zakupione zostaną za to aparaty do USG oraz urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Umowę z wojewodą podpisał Prezes Mariusz Trojanowski.
 • Szpital Lipno otrzyma dofinansowanie na ponad 350 tys. zł. Za tę kwotę zakupione zostaną: łóżka dla pacjentów o zwiększonej masie ciała, podnośnik oraz aparat do znieczulenia. Umowę z wojewodą podpisał Prezesa Zarządu Andrzej Wasielewski.
 • Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy otrzymało rządowe wsparcie na kwotę ponad 315 tys. zł. Do centrum trafi urządzenie do terapii nerkozastępczej, aparat do EKG oraz monitor funkcji życiowych. Umowę z wojewodą podpisała Dyrektor Mariola Brodowska.
 • Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmnie otrzymał dofinansowanie w wysokości 190 tys. zł. Zakupiony zostanie za to kolonoskop i gastroskop. Umowę z wojewodą podpisała Dyrektor Marzanna Ossowska.
 • Nowy Szpital w Wąbrzeźnie otrzymał rządowe wsparcie na ponad 170 tys. zł. Zakupione zostaną: aparat USG oraz aparat high flow z nawilżaczem i generatorem wysokiego przepływu. Umowę z wojewodą podpisał Prezes Zarządu Łukasz Płaza.
 • Samodzielny Publiczny Zakładu opieki Zdrowotnej w Radziejowie otrzymał dofinansowanie w wysokości 170 tys. zł. Za tę kwotę zaplanowano zakup urządzenia do terapii wysokoprzepływowej oraz mobilnego USG z głowicami do badania płuc. Umowę z wojewodą podpisał Dyrektora Sebastian Jankiewicz.
Miliony dla szpitali z regionu. Co zyska placówka z Bydgoszczy?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
1 miesiąc temu

śmieszne kwoty w porównaniu z tymi które otrzymuje tłusty pleban z rydzykowa

XDD
XDD
1 miesiąc temu

Na sprzęt do szpitali jakieś ochłapy, a prawdziwe miliardy idą do oligarchów związanych z władzą – pałace pana O., posiadłości bonzów w sukienkach itd.