Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W tym miejscu mają rozwijać się bydgoskie start-upy. Centrum Rozwoju czeka na najemców

Dodano: 09.10.2023 | 18:38

Na zdjęciu: Centrum Rozwoju powstało w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

Fot. Robert Sawicki/Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa komercjalizacja Centrum Rozwoju w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. W budynku przeznaczonym dla firm zaczynających swoją działalność są jeszcze wolne miejsca.

Centrum Rozwoju powstało na terenie BPPT pomiędzy Centrum Technologicznym, w którym ulokowały się firmy rozwijające nowe technologie i potężnym centrum logistycznym firmy Lidl. Obiekt składa się z dwóch części: trzykondygnacyjnej biurowej oraz parterowej hali, w której będą funkcjonować nowe podmioty gospodarcze. Budynek został podzielony na ponad 20 mniejszych przestrzeni Obiekt dostosowany jest również do funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami.

W Centrum Rozwoju znajdują się biura, które są dostosowywane do oczekiwań najemców. – Są one w pełni wyposażone w nowoczesne, ergonomiczne meble. W przestrzeni biurowej znajduje się sala konferencyjna oraz zaaranżowane kuchnie na każdym piętrze – wymienia Urząd Miasta Bydgoszczy. Dla pracowników, którzy swoje działania będą wykonywać przede wszystkim w halach przeznaczono przestronne szatnie z łazienkami oraz dużą jadalnię z zapleczem kuchennym, w którym można spokojnie odpocząć w czasie przerwy. Dużym atutem obiektu jest łatwy dojazd oraz możliwości swobodnego manewrowania dla samochodów ciężarowych. W Centrum znalazło się też miejsce na przestrzeń coworkingową.

Centrum Rozwoju w Bydgoszczy. Jakie powierzchnie są dostępne dla start-upów?

Wszyscy najemcy mają możliwość dostosowania obiektu do swoich potrzeb. Hale mogą pełnić funkcję magazynową, produkcyjną, warsztatową czy ekspozycyjną, czyli być tzw. showroomem. Przedsiębiorcy mogą wybrać powierzchnie biur od ok. 15 do 32 m². Do dyspozycji są również hale o powierzchniach od około 150 do 200 m² i wysokości 6,5 m. – Całość budynku to ponad 5300 m² powierzchni użytkowej. Biura oraz sala konferencyjna są w pełni wyposażone w nowoczesne meble, oraz zaaranżowane zgodnie z potrzebami najemców – dodaje ratusz. Centrum Rozwoju jest dostępne przez 24 godziny na dobę.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: 10 lat BARR. Bydgoszcz stała się lokomotywą gospodarczą regionu


Inwestycję o wartości 27 mln zł zrealizowaliśmy z dużym unijnym wsparciem na poziomie prawie 19 mln zł. Wyposażanie obiektu zakończyliśmy wiosną tego roku. Obecnie trwa jego komercjalizacja. Dla klientów hal, biura dostępne są w niższej cenie. W Centrum obecnie funkcjonuje już kilkanaście firm i ich oddziałów – czytamy w informacji prasowej UMB. Więcej informacji na temat warunków i możliwości najmu można uzyskać mailowo: malgorzata.zielinska@bppt.pl lub telefonicznie: 668-244-756.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
9 miesięcy temu

Przecież to porywanie się z motyką na słońce. Warszawa jest w start-apach średniakiem. A co dopiero my? Miasto się szamoce. Nie wie w którą stronę się rozwijać.