Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaChcesz zostać chemikiem? UTP organizuje warsztaty
uniwersytet technologiczno-przyrodniczy bydgoszcz
12.03.2021 | 12:50

Chcesz zostać chemikiem? UTP organizuje warsztaty

Na zdjęciu: Kampus UTP w Fordonie.

Fot. Ryszard Wszołek/UTP

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego wraz z partnerami przygotowała cykl spotkań dla młodzieży szkół średnich z regionu kujawsko-pomorskiego. Mają one na celu promowanie kształcenia na kierunkach związanych z branżą chemiczną i spożywczą, które są kluczowe dla gospodarki regionu.

Strategia rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do 2030 roku zakłada promowanie kształcenia na kierunkach technicznych. – Wzrost liczby absolwentów tych kierunków jest kluczowy dla dalszego rozwoju gospodarki naszego regionu opartej na wiedzy i nowoczesnych technologiach. Branża chemiczna, w tym również tworzyw polimerowych, oraz branża spożywcza mają istotne znaczenie dla jej funkcjonowania – podkreśla UTP.

Niestety, od kilku lat w regionie obserwujemy spadek zainteresowania kształceniem w tych obszarach. Skutkuje to dużym niedoborem odpowiednio wykwalifikowanej kadry inżynierskiej w tym sektorze gospodarki. – Wychodząc naprzeciw naszym wspólnym potrzebom, zainicjowaliśmy w tym roku cykl spotkań ze społecznością szkół średnich, który ma nie tylko promować wydział i uczelnię, ale przede wszystkim ukazać możliwości dalszego rozwoju i zatrudnienia inżyniera z branży chemicznej i spożywczej – informuje uczelnia.


CZYTAJ TAKŻE: UTP przekształci się w Politechnikę Bydgoską jeszcze w tym roku?


Przedstawiciele uniwersytetu zaznaczają, że zależy im na stworzeniu unikalnej platformy spotkania środowiska naukowego, przedstawicieli przemysłu oraz przyszłych studentów i pracowników. – W pierwszej edycji naszych warsztatów, które z powodu pandemii odbywają się w formie zdalnej, przyłączyły się do nas Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz firmy Plastica, Akson oraz Colian Holding SA – właściciel takich marek jak Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki i Akuku – wylicza UTP.

Warsztaty odbywają się z wykorzystaniem narzędzi do nauki zdalnej w terminie od 15 do 25 marca. Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego prof. Marek Adamski.

Wierzymy, że nasza grupa będzie się rozrastać w kolejnych edycjach warsztatów. Wspólnie przekonamy młodych ludzi, że branża chemiczna i spożywcza ma przyszłość – wyrażają nadzieję przedstawiciele uczelni.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści