Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 21 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeChodkiewicza idzie do remontu. Czeka ją gruntowna przebudowa
Chodkiewicza Bydgoszcz
23.10.2015 | 16:08

Chodkiewicza idzie do remontu. Czeka ją gruntowna przebudowa

Utrudnienia na bydgoskich Bielawach potrwają nawet kilkanaście miesięcy.

Na zdjęciu: Nowa nawierzchnia ulicy Chodkiewicza zaczyna się za skrzyżowaniem z ulicą Ks. Piotra Wawrzyniaka w kierunku ul. Gdańskiej.

Fot. Eryk Dominiczak

W sobotę rozpoczną się prace związane z przebudową wschodniej części ulicy Chodkiewicza. Roboty na odcinku od skrzyżowania z ulicą Płocką do zbiegu z ul. Wyszyńskiego mogą zająć wykonawcom nawet rok.

Wszystko – jak twierdzą drogowcy – z uwagi na duży stopień złożoności planowanych działań. Wymagająca pilnej interwencji ul. Chodkiewicza nie tylko zyska nową nawierzchnię, ale również podbudowę. Przemodelowane zostaną instalacje podziemne, wymianie podlegać będzie oświetlenie oraz znajdujące się w równie fatalnym stanie co asfalt torowisko. Zakres prac jest więc porównywalny z tym, który objął zachodnią część ulicy kilka lat temu.

Decyzja w sprawie rozpoczęcia remontu ul. Chodkiewicza zmieniała się w tym roku kilkakrotnie. Władze miasta chciały pozyskać na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych i od tego uzależniały roboty. Opóźniające się procedury wdrożenia środków z nowej perspektywy blokowały jednak decyzję Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Koszt inwestycji to około 18 milionów złotych. Ostatecznie dla inwestycji zapaliło się zielone światło.

Kiedy tu zaczną coś robić? – pytał nas w piątek młody mężczyzna, gdy wykonywaliśmy zdjęcia zniszczonej nawierzchni ulicy. Drogowcy rozpoczną formalnie prace w sobotę. Pierwszy etap obejmie odcinek od wspomnianej ul. Płockiej do urzędu pocztowego przy ul. Chodkiewicza 50. – Zakres robót wymaga całkowitego zamknięcia ulicy dla ruchu, a także dla komunikacji tramwajowej – informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik bydgoskiego ZDMiKP.

Tramwaje linii nr 4 i 6 docierające dotąd do pętli na Bielawach będą trasowane do pętli Las Gdański w rejonie Myślęcinka. Zamiast tego, pasażerowie tych linii otrzymają możliwość korzystania z zastępczego autobusu. Oznaczony on będzie jako „Za T4” i będzie jeździł trasą okrężną z przystanku Mickiewicza / Teatr Polski ulicami: Gdańską, Chodkiewicza, Sułkowskiego, Kamienną, Wyszyńskiego, Powstańców Wielkopolskich, Ogińskiego, ponownie Chodkiewicza i Gdańską w stronę teatru. W dni powszednie autobus będzie kursował z częstotliwością 13-15 minut, w dni wolne – co 23 minuty.

Drogowcy zapewniają, że remontowana część ul. Chodkiewicza zostanie przywrócona do ruchu najpóźniej w październiku przyszłego roku.


Powiązane treści