Bydgoszcz
1C
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -0
2C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIChór Medici Cantares przeciwko depresji. Przygotował cover znanej piosenki [WIDEO]
19.02.2021 | 19:48

Chór Medici Cantares przeciwko depresji. Przygotował cover znanej piosenki [WIDEO]

Na zdjęciu: Chór nagrał cover piosenki "Shallow"

Fot. fragment nagrania

Podczas pandemii COVID-19 z dnia na dzień zostały zawieszone nasze codzienne aktywności. Każdego dnia konfrontujemy się z lękiem, niepewnością i brakiem poczucia bezpieczeństwa. Według badań aż u 1/3 osób pozostających w izolacji istotnie pogarszało się samopoczucie. Różne, utrzymujące się przez dłuższy czas stresory mogą doprowadzić do depresji.

Chór Medici Cantares chce zwrócić uwagę na osoby wokół nas, które mogą potrzebować pomocy, wsparcia, akceptacji w tych trudnych czasach. Do współpracy zaprosił śpiewających kolegów, aby symbolicznie podkreślić, że to właśnie mężczyźni częściej dokonują skutecznych prób samobójczych.

– Według WHO depresja to czwarta najpoważniejsza choroba na świecie. Poprzez teledysk chcemy zwrócić uwagę na skalę i istotę tego problemu. Nie chcemy być obojętni na ludzkie cierpienie, chcemy pomagać – informuje chór.

Teledysk z coverem piosenki „Shallow” Lady Gagi i Bradleya Coopera powstał z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który przypada 23 lutego 2021 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści