Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCiąg dalszy kadrowych zmian w Pałacu. Z drużyną rozstała się kolejna zawodniczka
Monika Fedusio, Izabella Rapacz - SF
25.05.2020 | 04:59

Ciąg dalszy kadrowych zmian w Pałacu. Z drużyną rozstała się kolejna zawodniczka

Nowy sezon Tauron Ligi Siatkarek rozpocznie się w połowie września.

Na zdjęciu: Izabella Rapacz to kolejna zawodniczka, której w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy w barwach Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Wiele wskazuje na to, że z bydgoskim zespołem rozstanie się także przyjmująca Monika Fedusio.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kolejne kadrowe roszady w zespole Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Z szóstym zespołem zakończonego przedwcześnie sezonu Ligi Siatkówki Kobiet pożegnała się kolejna zawodniczka.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, z bydgoskim zespołem pożegnały się rozgrywająca Marta Biedziak i czeska atakująca Tereza Vanzurova. Prezes Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz Piotr Makowski, który był w niedzielne (24 maja) popołudnie gościem w audycji Muzyka i Sport w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw przekazał również, że w szóstej drużynie ligi w nadchodzącym sezonie nie zagra także Izabella Rapacz – druga z atakujących bydgoskiego zespołu.

Wiele wskazuje także na to, że w Pałacu nie ujrzymy również dwóch kluczowych siatkarek. Mowa o przyjmującej Monice Fedusio i środkowej Annie Stencel. Według nieoficjalnych informacji, ta pierwsza ma wzmocnić Grot Budowlanych Łódź, natomiast środkowa przeniesie się do Developresu Rzeszów. Z doniesień serwisu Nowiny 24 wynika, że w odwrotnym kierunku (tj. z Rzeszowa do Bydgoszczy) podąży z kolei inna środkowa Magdalena Hawryła.

W Pałacu ważne kontrakty ma sześć zawodniczek. To rozgrywająca Magdalena Mazurek, przyjmująca Ewelina Żurowska, środkowe Marta Ziółkowska i Kinga Różyńska oraz libero Monika Jagła i Julia Reszelewska. – To są dziewczyny, które szczególnie są związane z Bydgoszczą, w związku z tym z nimi się stosunkowo szybko dogadaliśmy – przyznaje Makowski. W trakcie ostatnich godzin pojawiła się również informacja o tym, że umowę z klubem przedłużyła także młoda przyjmująca Natalia Lijewska.

Jaki będzie zatem kształt zespołu w nadchodzącym sezonie? – Prowadzimy rozmowy z zawodniczkami. Wszystkie rozpoczęliśmy w momencie, gdy ogłoszono, że liga jest zakończona – dodaje prezes Banku Pocztowego Pałacu. Piotr Makowski ujawnia, że klub prowadzi takie rozmowy m.in. z jedną z zagranicznych zawodniczek. – Jeśli będzie nas stać na jeszcze jedną taką zawodniczkę, to dowiemy się tego w ciągu najbliższych dwóch tygodni – tajemniczo zdradza.

Nieoficjalnie mówi się, że w Pałacu zagra przyjmująca Emilia Mucha, która w minionym sezonie grała w E.Leclerc Radomce Radom. Poza negocjacjami z zawodniczkami, klub prowadzi także rozmowy ze sponsorami, co pozwoli na oszacowanie kształtu budżetu na nadchodzący sezon. Wiele jednak wskazuje na to, że budżety wszystkich klubów będą zdecydowanie niższe. – Najważniejsze jest to, że nie mamy długów – podkreśla prezes bydgoskich siatkarek. Jednocześnie ujawnia, że nie zmieni się sztab szkoleniowy klubu. Trenerem drużyny pozostaje Piotr Matela, jego asystentem będzie Jakub Tęcza, a fizjoterapeutą Anatol Szawejko.

Nowy sezon w Tauron Lidze Siatkarek rozpocznie się 23 września, przygotowania Pałacu do niego rozpoczną się 20 lipca. Wiadomo też, że bydgoskie zawodniczki wezmą udział w rozgrywkach ligi letniej na plaży, które zostaną rozegrane na przełomie lipca i sierpnia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści