Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCiąg dalszy zmian w bydgoskiej siatkówce. Piotr Sieńko zrezygnował z kolejnej funkcji
06.07.2018 | 19:03

Ciąg dalszy zmian w bydgoskiej siatkówce. Piotr Sieńko zrezygnował z kolejnej funkcji

Następcą Sieńki seniora na stanowisku został ponownie Janusz Zacniewski.

Na zdjęciu: Piotr Sieńko nie jest już prezesem ani Łuczniczki, ani zarządu sekcji siatkarskiej BKS Chemik.

Fot. SG/archiwum

Piotr Sieńko przestał być prezesem zarządu sekcji siatkarskiej BKS Chemik, zajmującej się szkoleniem młodzieży. Tym samym zrezygnował on z kolejnej funkcji związanej z bydgoską siatkówką.

W połowie czerwca informowaliśmy, że Sieńko przestał być właścicielem Łuczniczki Bydgoszcz (w przyszłym sezonie drużyna będzie występować pod nazwą Chemik). Głównym udziałowcem klubu został jego syn, Piotr. Kilka dni później Sieńko senior zrezygnował ze stanowiska prezesa klubu. Jak powiedział, przyczyną podjęcia przez niego takiej decyzji był fakt, że został wybrany do zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, a tej funkcji nie można łączyć z posadą prezesa i właściciela jednego z klubów.


CZYTAJ WIĘCEJ: Piotr Sieńko rezygnuje z kierowania Łuczniczką


Dziś Łuczniczka poinformowała, że Sieńko senior przestał pełnić funkcję prezesa zarządu sekcji piłki siatkowej BKS Chemik, która zajmuje się szkoleniem młodzieży i drużynami juniorskimi. Jej nowym szefem został Janusz Zacniewski, który 1 lipca zastąpił Sieńkę także na stanowisku prezesa Łuczniczki.

Przypomnijmy, że niebawem większościowy pakiet akcji siatkarskiej drużyny ma trafić w ręce miasta. Na czerwcowej sesji radni miejscy udzielili Rafałowi Bruskiemu zgody na odkupienie 92,6% udziałów od Piotra Sieńki juniora. Po zbadaniu sytuacji finansowej spółki miasto może ją przejąć. Wszystko wskazuje jednak na to, że ratusz zaraz po zakupie rozpocznie poszukiwania nowego inwestora.


PRZECZYTAJ: Miasto chce odkupić Łuczniczkę. Prezydent dostał zgodę rady miasta


Roszady dokonały się także w Pałacu Bydgoszcz. Kobiecy klub siatkarski ma nowego trenera – Piotra Makowskiego, który został członkiem zarządu klubu zastąpił Piotr Matela. Nowy trener „pałacanek” w sezonie 2016/2017 był pierwszym trenerem Atomu Trefla Sopot, zaś w minionym był asystentem szkoleniowca w Chemiku Police.

Powiązane treści