Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 7 • L 6
2C
Sob
2C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICiepło serca w słoiku
ciepło serca w słoiku_1200x800
25.11.2015 | 20:45

Ciepło serca w słoiku

Ilu tym razem skrzykną chętnych i ilu bezdomnym pomogą? To zależeć będzie tylko od Was!

Na zdjęciu: Odzew na apel Sandry Pawłowskiej, rok temu przeszedł jej najśmielsze oczekiwania.

Fot. Materiały organizatora

Karolina Kwiatkowska i Sandra Pawłowska organizują akcję charytatywną dla bezdomnych w Bydgoszczy CIEPŁO SERCA W SŁOIKU. Ruszcie swoje serca i dołączcie. Nie odbierajcie sobie okazji do generowania dobra i ciepła tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

Rok temu Sandra ogłosiła na portalu społecznościowym, że chce poszukać bezdomnych i dać im ciepły posiłek. Uśmiechnąć się. Nie sądziła, że spotka się z takim poparciem. Kilkadziesiąt osób spotkało się w pierwszy dzień świąt i postanowiło razem z nią wesprzeć bezdomnych.

W tym roku, po raz drugi akcja charytatywna dla bezdomnych w Bydgoszczy „CIEPŁO SERCA W SŁOIKU”, pragnie zachęcić bydgoszczan do dzielenia się ciepłem z ludźmi, którzy tego potrzebują.

Podobnie jak przed rokiem , 25 grudnia o godzinie 11:00 na Rybim Rynku w Bydgoszczy  prowadzona będzie zbiórka jedzenia i odzieży – rozwożonych następnie  po Bydgoszczy i rozdawanych ludziom bezdomnym.

Czego potrzeba?
– ciepłego bigosu w słoikach,
– odzieży zimowej (również skarpetki, buty, czapki, rękawiczki, szaliki, a nawet bieliznę),
– słodyczy, głownie czekolady.

Kogo potrzeba?

Osób zmotoryzowanych, które będą mogły zapakować zebrane rzeczy do bagażnika i pomogą  dotrzeć w różne miejsca Bydgoszczy, w których bezdomni szukają schronienia.
Jeśli ktoś nie będzie mógł pojawić się na zbiórce tego dnia, a chciałby pomóc i ma zbędą odzież do oddania, to może dostarczyć ją organizatorkom wcześniej. Wystarczy kontakt na priv.


Powiązane treści