Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCity Park – nowa odsłona ulicy Chodkiewicza [ZDJĘCIA]
City Park - IQ Development
19.01.2016 | 20:10

City Park – nowa odsłona ulicy Chodkiewicza [ZDJĘCIA]

Rozpoczynamy przegląd toczących się na terenie Bydgoszczy inwestycji mieszkaniowych. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Śródmieścia i budowy realizowanej przez IQ Development.

Na zdjęciu: Budynek przy ulicy Chodkiewicza 19 mieści się w pobliżu kampusu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i przynależącego do niego ogrodu botanicznego.

Fot. Leszek Grabowski

Niemal sześćdziesiąt lokali mieszkalnych znajdzie się w budynku City Park, który powstaje przy ulicy Chodkiewicza. Zakończenie budowy deweloper – firma IQ Development – planuje na drugi kwartał bieżącego roku.

Siedmiokondygnacyjny budynek składa się z 49 mieszkań oraz dziesięciu apartamentów. Z informacji zamieszczonych na stronie inwestycji wynika, że większość została już sprzedana bądź zarezerwowana. Dostępnych jest jeszcze jedynie osiemnaście lokali o metrażu mieszczącym się w przedziale 57-87 metrów kwadratowych.

Aktualnie budynek jest gotowy w stanie surowym. Na niemal wszystkich kondygnacjach są już wstawione okna. Równolegle, toczą się prace wewnątrz obiektu. Działania obejmują między innymi przygotowywanie wszystkich niezbędnych instalacji, a także stawianie ścian działowych oraz przygotowywanie otynkowania. „Wszystkich elementów przybywa z dnia na dzień” – czytamy na stronie IQ Development.

Deweloper zachwala nie tylko samą inwestycję i zachęca kolejnych klientów do zainteresowania jego ofertą. Jako mocne strony wskazuje również otoczenie nowego budynku. A ten znajduje się przy wyremontowanej zaledwie kilka lat temu części ulicy Chodkiewicza (na odcinku od skrzyżowania z ul. Gdańską do zbiegu z ul. Sułkowskiego oraz Ogińskiego). Nieopodal znajdują się budynki UKW, a także ogród botaniczny znajdujący się pod kuratelą uczelni. Przedstawiciele IQ Development zaznaczają, że w niewielkiej odległości znajduje się park Kochanowskiego oraz tzw. dzielnica muzyczna. W bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego budynku znajdują się również sklepy i restauracja, a także przystanki komunikacji miejskiej.

Budynek, jak wynika z informacji dewelopera, będzie posiadał profesjonalną ochronę i będzie wyposażony w monitoring.


Powiązane treści