Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIClinic Derm w nowym miejscu. Na otwarcie przeprowadzono bezpłatne badania
14.10.2021 | 09:28

Clinic Derm w nowym miejscu. Na otwarcie przeprowadzono bezpłatne badania

Na zdjęciu: W sobotę Centrum Medyczne Clinic Derm zainaugurowało działalność w nowym miejscu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na medycznej mapie Bydgoszczy pojawiło się nowe miejsce. To Centrum Medyczne Clinic Derm, które w sobotę rozpoczęło działalność pod nowym adresem – przy ulicy Kołobrzeskiej 15.

Klinika, w której pracuje ponad 30 specjalistów, oferuje pełen zakres kompleksowych usług medycznych dla dzieci i dorosłych m.in. w ortopedii, neurologii, dermatologii chirurgii oraz w wielu innych specjalnościach. Sobotnie otwarcie połączone było z bezpłatnymi badaniami mammograficznymi w ramach Dnia Promocji Zdrowia. Akcja przeprowadzona była wspólnie z Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz Pomorską Spółdzielnią Mieszkaniową. Wszystkie chętne mogły bezpłatnie i bez skierowania wykonać badania.

– Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworowa wśród kobiet. Wysoka śmiertelność kobiet z powodu raka piersi wynika ze zbyt późnego wykrycia choroby. Warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne – mammografię, USG i samobadanie piersi, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie – wyjaśniali organizatorzy akcji. – Pandemia niekorzystnie przyczyniła się do wszelkich badań i wizyt lekarskich. Zgłasza się coraz więcej kobiet z dolegliwościami piersi lub już z rozpoczętą niezdiagnozowaną wcześniej chorobą nowotworową – tłumaczyli.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łucja
Łucja
1 miesiąc temu

Sama jestem tego zdania, że badania trzeba robić regularnie. W ostatnim czasie miałam rentgen w Krakowie w https://efficlinic.pl/diagnostyka-obrazowa/rtg/ i jednak to był najlepszy wybór, badania odbyły się sprawnie, a wynik otrzymałam szybko

Powiązane treści