Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIClinic Derm w nowym miejscu. Na otwarcie przeprowadzono bezpłatne badania
14.10.2021 | 09:28

Clinic Derm w nowym miejscu. Na otwarcie przeprowadzono bezpłatne badania

Na zdjęciu: W sobotę Centrum Medyczne Clinic Derm zainaugurowało działalność w nowym miejscu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na medycznej mapie Bydgoszczy pojawiło się nowe miejsce. To Centrum Medyczne Clinic Derm, które w sobotę rozpoczęło działalność pod nowym adresem – przy ulicy Kołobrzeskiej 15.

Klinika, w której pracuje ponad 30 specjalistów, oferuje pełen zakres kompleksowych usług medycznych dla dzieci i dorosłych m.in. w ortopedii, neurologii, dermatologii chirurgii oraz w wielu innych specjalnościach. Sobotnie otwarcie połączone było z bezpłatnymi badaniami mammograficznymi w ramach Dnia Promocji Zdrowia. Akcja przeprowadzona była wspólnie z Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz Pomorską Spółdzielnią Mieszkaniową. Wszystkie chętne mogły bezpłatnie i bez skierowania wykonać badania.

– Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworowa wśród kobiet. Wysoka śmiertelność kobiet z powodu raka piersi wynika ze zbyt późnego wykrycia choroby. Warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne – mammografię, USG i samobadanie piersi, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie – wyjaśniali organizatorzy akcji. – Pandemia niekorzystnie przyczyniła się do wszelkich badań i wizyt lekarskich. Zgłasza się coraz więcej kobiet z dolegliwościami piersi lub już z rozpoczętą niezdiagnozowaną wcześniej chorobą nowotworową – tłumaczyli.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści