Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCo można zmienić w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim? Trwają konsultacje
szlak historia czterech wsi fordon bbo łoskoń pałcz zofin mariampol bb 01
11.01.2020 | 10:06

Co można zmienić w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim? Trwają konsultacje

Na zdjęciu: Inwestycje realizowane w ramach BBO są oznaczane tablicą informacyjną.

Fot. BB

Od piątku, 10 stycznia trwają konsultacje społeczne dotyczące zmian w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. 

Tradycyjnie na początku roku miasto organizuje konsultacje ws. projektu, polegającego na sfinansowaniu oraz realizacji inwestycji zgłoszonych i wybranych przez bydgoszczan. – Chcemy poznać opinie mieszkańców o minionej edycji programu i oczekiwania związane z funkcjonowaniem budżetu obywatelskiego w kolejnym roku – przekazuje urząd miasta w komunikacie prasowym.


CZYTAJ TAKŻE: BBO 2019 – znamy wyniki głosowania [LISTA PROJEKTÓW]


Konsultacje rozpoczęły się w piątek, 10 stycznia i potrwają do 31 stycznia. Mogą wziąć w nich udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. Ankietę dotyczącą BBO można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo bądź w formie papierowej. Tak wypełnioną ankietę będzie można wrzucić do urny w Urzędzie Miasta Bydgoszczy (w ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 lub na ul. Grudziądzkiej 9-15). Ankiety dostępne będą także w filii Urzędu Miasta Bydgoszczy w centrum handlowym Zielone Arkady.

W ankiecie mieszkańcy odpowiedzą na kilka pytań dotyczących m.in. ograniczeń wiekowych podczas zgłaszania projektów i głosowania, zadań które nie powinny być realizowane w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim czy możliwości zmian w realizacji małych projektów społecznych – informuje ratusz.Uwagi można zgłaszać również mailowo na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl  lub telefonicznie pod nr 52 585 89 62.

W ramach konsultacji w sprawie rozwoju BBO odbędą się też spotkanie z mieszkańcami – data i szczegółowy harmonogram będą podane w najbliższych dniach. Urzędnicy spotkają się także z przedstawicielami rad osiedli, Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, Rady Seniorów i organizacji pozarządowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści