Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
-0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCo powstanie obok UTP? Znamy plany ogólnopolskiego dewelopera
23.11.2017 | 14:03

Co powstanie obok UTP? Znamy plany ogólnopolskiego dewelopera

Zweryfikowaliśmy informację na temat planowanych inwestycji Grupy Kapitałowej Murapol w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Budynki miałyby powstać na terenie między przyszłym parkiem akademickim a kampusem UTP.

Fot. Google Maps

Czy znany z działalności na terenie całej Polski deweloper Murapol zamierza wejść na bydgoski rynek? Postanowiliśmy zweryfikować informacje dotyczące inwestycji przy ulicy Akademickiej w Fordonie.

Pierwsze zapowiedzi dotyczące planów biznesowych inwestora z Bielska-Białej odnośnie Bydgoszczy pojawiły się w lutym 2016 roku. Murapol podpisał wtedy umowę przedwstępną nabycia działek w okolicy ulic Fordońskiej i Akademickiej.

Kolejne informacje zapowiadające wejście dewelopera na bydgoski rynek pojawiły się w sprawozdaniu zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Murapol za pierwsze półrocze 2017 roku. Firma zapowiedziała w nim, że przygotowuje inwestycje w czterech kolejnych krajowych lokalizacjach. Wśród nich znalazła się Bydgoszcz, w której do 2019 roku miało powstać 758 lokali.

We wrześniowym rejestrze decyzji o warunkach zabudowy Urzędu Miasta Bydgoszczy możemy wyczytać, że spółka Murapol Invest sp. z o.o. GDA II sp. k. otrzymała warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku zamieszkania zbiorowego (akademik). Pod koniec października ta sama spółka złożyła wniosek o pozwolenie na budowę budynku zamieszkania zbiorowego z infrastrukturą techniczną. Aktualnie jest on rozpatrywany przez urzędników.

Obiekt powstanie na działce przy ulicy Akademickiej, mniej więcej w połowie odległości pomiędzy kampusem UTP a przyszłym Parkiem Akademickim. Murapol potwierdza, że uzyskał decyzje o warunkach zabudowy budynku zamieszkania zbiorowego na 88 jednostek mieszkalnych, który może zostać przeznaczony na akademik.

 – Obecnie staramy się o uzyskanie pozwolenia na budowę zgodnie z wydaną decyzją o warunkach zabudowy. Przeznaczenie pozostałej części terenu nie jest na tę chwilę jeszcze przesądzone. Murapol nie jest właścicielem terenu, lecz posiada umowę warunkową na jego zakup. To prawda, że w pierwotnym kształcie przewidywaliśmy budowę osiedla mieszkaniowego na całym terenie, natomiast nie wykluczamy częściowej zmiany w kierunku zabudowy akademickiej, z perspektywą na znalezienie inwestora instytucjonalnego na takie obiekty. Ostateczny kształt zabudowy będzie zależał od uprawnień budowlanych uzyskanych w toku właściwych postępowań administracyjnych – informuje dyrektor do spraw public relations Grupy Murapol Małgorzata Gaborek.

Powstanie budynków zamieszkania zbiorowego może przebiegać równolegle z rozbudową pobliskiego kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Za Auditorium Novum ma powstać nowy obiekt naukowo-dydaktyczny. Więcej o planach poszerzenia bazy UTP napiszemy w najbliższych dniach.


Powiązane treści