Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co z budową szkoły modułowej w Niemczu? Wójt wskazuje termin

Dodano: 28.03.2024 | 09:09

Na zdjęciu: Wreszcie zawarto umowę z wykonawcą

Fot. Google Maps

Po wielu perturbacjach udało się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą na zaprojektowanie i budowę tymczasowej szkoły modułowej w Niemczu (gm. Osielsko).

Władze Osielska przyznają, że budowa tymczasowej szkoły modułowej w Niemczu to konieczność. Obecna placówka jest przepełniona. W planach jest budowa nowej szkoły na pograniczu Niemcza i Osielska, jednak przeciągnęły się sprawy związane m.in. z projektem i decyzją środowiskową. Dlatego postanowiono do czasu wybudowania i uruchomienia nowego budynku, postawić szkołę kontenerową przy istniejącej szkole w Niemczu.

Problemy z przetargami

Powierzchnia całkowita tymczasowej szkoły na wynieść 362 metry kwadratowe. Mają być szatnie, cztery sale lekcyjne i toalety. Jedna sala lekcyjna ma mieć powierzchnię 51 metrów kwadratowych. Gmina kilka razy musiała unieważniać postępowania przetargowe na zaprojektowanie, dostawę i montaż modułów. Oferty był zbyt wysokie. Kiedy radni zdecydowali się dołożyć do inwestycji to firma wycofała się. Jakiś czas temu unieważniono wybór najkorzystniejszej oferty. Dlaczego? – W wyniku wniesionego odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie unieważniono czynność wyboru najkorzystniejszej oferty – wyjaśniał nam zastępca wójta gminy Osielsko Krzysztof Lewandowski.

2 mln 76 tys. zł

Wreszcie zawarto umowę z wykonawcą. Przetarg wygrała firma Andrewex Construction z Cierpic. Koszt inwestycji to 2 mln 76 tys. 630 zł. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Osielsko wójt Wojciech Sypniewski tłumaczył, że według umowy szkoła modułowa miałaby zostać uruchomiona w listopadzie tego roku. Ma on jednak nadzieję, że nastąpi to w październiku. Niedawno miało odbyć się spotkanie z wykonawcą inwestycji, jednak przedstawiciele firmy nie dojechali, ponieważ odbywały się wtedy strajki rolników. Po świętach planowane jest kolejne spotkanie. Gospodarz gminy Osielsko zadeklarował, że we wrześniu nie będzie większych problemów z organizacją pracy szkoły. Plany lekcji zostaną ustalone w drugiej połowie kwietnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments