Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCo z terenami wokół Astorii? Wciąż trwają procedury
15.11.2017 | 15:05

Co z terenami wokół Astorii? Wciąż trwają procedury

Latem prezydent zapowiedział opracowanie koncepcji na tereny wokół nowego basenu.

Na zdjęciu: Wokół nowego basenu olimpijskiego mają powstać tereny rekreacyjne dla bydgoszczan.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Przy okazji budowy nowej Astorii, urząd miasta zapowiedział opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół basenu. W wakacje mieszkańcy mogli wysyłać do niej swoje wnioski. Pytamy urzędników, na jakim etapie są prace nad projektem.

Przygotowania do budowy nowej pływalni rozpoczęły się od wyburzenia starej hali przy ulicy Królowej Jadwigi. Przy okazji rozbiórki zamknięto znajdujący się tuż obok niej basen odkryty, który przez wiele lat był miejscem letniego wypoczynku bydgoszczan. Zmiany wokół Astorii wywołały liczne dyskusje wśród mieszkańców. Wielu z nich domagało się uruchomienia nowego basenu odkrytego.

Prezydent Rafał Bruski, który w lipcu zapowiedział początek prac nad zagospodarowaniem terenu wokół Astorii, obiecał, że w koncepcji zostaną uwzględnione uwagi społeczne. Mieszkańcy mogli przesyłać je na adres e-mailowy Wydziału Inwestycji Miasta.

– Zależy mi na tym, by to miejsce nadal pełniło też funkcje rekreacyjne. Dlatego zlecimy też przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenów przyległych i wprowadzenie tam bogatej oferty rekreacyjnej. Podstawą jest funkcjonowanie basenu odkrytego, który ma pełnić funkcję miejskiego kąpieliska. Zależy mi, by ta przestrzeń spełniała jak najwięcej oczekiwań mieszkańców. Dlatego to w jaki sposób ją wykorzystać będzie przedmiotem dialogu z bydgoszczanami – podkreślił Bruski.      

Urzędnicy zbierali wnioski do końca wakacji. Od tego momentu nie wydano żadnego komunikatu informującego o tym, na jakim etapie są prace koncepcyjne, a także w jakiej formie mają zostać uwzględnione uwagi bydgoszczan. Postanowiliśmy zapytać o te kwestię w Urzędzie Miasta.

– Obecnie kończy się procedura zamiany działek z właścicielem terenu przylegającego do Astorii. Liczymy, że umowa zostanie podpisana w ciągu miesiąca. W momencie, gdy miasto będzie właścicielem całego terenu od ul. Królowej Jadwigi do Unii Lubelskiej będą mogły rozpocząć się prace nad spójną koncepcją dla całego terenu wzdłuż Brdy – informuje rzecznik prezydenta Marta Stachowiak.

Rzecznik poinformowała, że wnioski, zebrane przez Wydział Inwestycji Miasta zostaną wykorzystane w przygotowywanej koncepcji poprzez udostępnienie ich podmiotom odpowiedzialnym za jej przygotowanie.

– Zebrane uwagi miały charakter „burzy mózgów” dlatego na obecnym etapie nie planujemy poddawać ich ocenie – stwierdziła Stachowiak.

Prezydent Bruski zapowiedział na dzisiejszej konferencji poświęconej projektowi przyszłorocznego budżetu, że przetarg na budowę Nowej Astorii zostanie ogłoszony w połowie grudnia. Łączny koszt realizacji obiektu wyniesie około 100 milionów złotych.

– Trwa przygotowywanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia. By sprawnie rozpocząć prace budowlane wcześniej ogłoszony został przetarg na wykonanie nowej stacji transformatorowej z niezbędną infrastrukturą, która będzie zaopatrywać plac budowy w energię elektryczną. Wcześniej zleciliśmy natomiast rozbiórkę starych zabudowań – powiedziała rzecznik.


Powiązane treści