Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCo ze stadionem Polonii? Radni rozmawiali o przebudowie
19.06.2018 | 11:36

Co ze stadionem Polonii? Radni rozmawiali o przebudowie

Na zdjęciu: W następnym sezonie żużlowcy Polonii powinni startować na odnowionym stadionie.

Fot. SG

Kibice bydgoskiej Polonii oczekują na remont stadionu przy ul. Sportowej. Temat modernizacji obiektu poruszono na poniedziałkowej komisji promocji miasta.

Obrady poświęcone były korzyściom, jakie miasto czerpie z ze sportu zawodowego i amatorskiego, ale – korzystając z obecności Mirosława Jagodzińskiego, dyrektora wydziału inwestycji w ratuszu – radny Tomasz Puławski spytał o przygotowania do modernizacji obiektu Polonii. – Obecnie adaptujemy projekt do wymagań ekstraligi, żeby w przyszłości zakres prac, który teraz zrealizujemy, nie blokował nam możliwości rozwoju stadionu do warunków najwyższej klasy rozgrywkowej. Równolegle toczy się procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę, która powinna zakończyć się w podobnym czasie jak finalizacja projektu – wyjaśnił Jagodziński.

Jak potwierdził Jagodziński, prace nie rozpoczną się wcześniej niż 7 października. Wtedy przy Sportowej odbędzie się turniej „Asy dla  Golloba”. Podczas poniedziałkowych obrad komisji radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały zakładający przekazanie wsparcia w wysokości 125 tysięcy złotych na organizację zawodów.

ZOBACZ TAKŻE: AKTUALNE WIZUALIZACJE STADIONU POLONII BYDGOSZCZ

Prace na stadionie Polonii pochłoną w tym roku 7,7 mln zł i będą polegać m.in. na renowacji trybuny  B. Wbrew pierwotnym założeniom nie zmieni się umiejscowienie parku maszyn. Odświeżony zostanie za to wygląd boksów i pojawi specjalna strefa gastronomiczna dla kibiców.


Powiązane treści