Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Collegium Medicum ma nowego prorektora

Dodano: 12.04.2024 | 10:29

Na zdjęciu: Prof. Dariusz Grzanka będzie do 2028 roku kierował pracami Collegium Medicum.

Fot. CM UMK

11 kwietnia rektor elekt Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Tretyn powołał profesora Dariusza Grzankę na stanowisko Prorektora ds. Collegium Medicum UMK na kadencję 2024-2028.

Prof. dr hab. Dariusz Grzanka został kandydatem elektorów bydgoskiej części Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na prorektora ds. Collegium Medicum w kadencji 2024-2028. – W głosowaniu elektorów i elektorek pracujących lub studiujących w Collegium Medicum prof. Grzanka uzyskał wsparcie 33 osób. Jego kontrkandydatkę – prof. dr hab. Kornelię Kędziorę-Kornatowską – poparło 28 elektorów – przekazał 5 kwietnia toruński uniwersytet. W wyborach udział wzięły 62 osoby z 63 uprawnionych do głosowania. Jedna osoba nie wskazała żadnego z kandydatów.

Rektor-elekt UMK prof. Andrzej Tretyn wsłuchał się w głos elektorów i powołał prof. Grzankę na to stanowisko. Zastąpi on rywalkę w wyborach, które do tej pory była prorektorem CM.

Prof. dr hab. Dariusz Grzanka – życiorys

Nowy prorektor jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Stopień doktora uzyskał w 2005 roku, a doktora habilitowanego – w 2016 roku.

W swojej karierze zawodowej zajmował się m.in. kierownictwem grantów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Nauki, recenzowaniem projektów dla Czech Science Foundation i Czech Health Research Council. Recenzje Profesora Grzanki przeczytać można również w czasopismach z listy Journal Citation Reports.


CZYTAJ TAKŻE: Przejścia sugerowane w Bydgoszczy. Pasy zniknęły, ale ma być bezpieczniej


Działania prowadzone przez prof. Dariusza Grzankę zostały wielokrotnie docenione. Jest laureatem nagród zespołowych oraz indywidualnej w dziedzinie naukowo-badawczej i organizacyjnej. W dziedzinie nauka, badania naukowe i postęp techniczny otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Od 2017 roku Grzanka jest kierownikiem Katedry Patomorfologii Klinicznej Collegium Medicum UMK. Stanowisko kierownicze pełni również w Zakładzie Patomorfologii Klinicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Swoją karierę związał również z Katedrą Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments