Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Napastnicy wkroczyli do szkoły i wzięli zakładników. Zobacz, jak wyglądają policyjne ćwiczenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 22.10.2022 | 14:55

Na zdjęciu: Scenariusz ćwiczeń wyglądał następująco: w środę (19 października) w godzinach przedpołudniowych, dyżurny mogileńskiej policji otrzymał informację o wtargnięciu dwóch napastników na teren Zespołu Szkół w Bielicach. Z relacji pracowników szkoły wynikało, że napastnicy są uzbrojeni w noże i ranili pracownika szkoły oraz dwóch uczniów przebywających na korytarzu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Na teren zespołu szkół wtargnęli dwaj agresywni mężczyźni, którzy ranili kilka osób nożem i wraz z zakładnikami zabarykadowali się w jednej z sal. To scenariusz ćwiczeń sztabowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Jak informuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, ćwiczenia zorganizowane przez Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendę Powiatową Policji w Mogilnie odbyły się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach w powiecie mogileńskim.

Scenariusz ćwiczeń wyglądał następująco: w środę (19 października) w godzinach przedpołudniowych, dyżurny mogileńskiej policji otrzymał informację o wtargnięciu dwóch napastników na teren Zespołu Szkół w Bielicach. Z relacji pracowników szkoły wynikało, że napastnicy są uzbrojeni w noże i ranili pracownika szkoły oraz dwóch uczniów przebywających na korytarzu, a także wzięli jako zakładników dyrektora placówki oraz kilku uczniów, barykadując się w jednej z sal. Policyjny patrol potwierdził tę informację.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jest zarzut dla 18-latka w związku ze śmiercią Nadii


Natychmiast o zajściu zostały powiadomione służby ratownicze oraz podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie powiatu. Mundurowi zabezpieczyli teren i przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Negocjacje z napastnikami prowadzili funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiej Grupy Negocjacyjnej. Rozmowy nie przyniosły efektu, a dowodzący akcją podjął decyzję o użyciu grupy szturmowej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy. Do akcji wkroczyli kontrterroryści i po wyeliminowaniu zagrożenia ewakuowali przetrzymywane osoby w bezpieczne miejsce, przekazując teren innym służbom. Jakby tego było mało, okazało się, że w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru, który ugasiła będąca na miejscu straż pożarna.

Tak właśnie wyglądał scenariusz wspólnych ćwiczeń, których celem było przypomnienie i doskonalenie algorytmów i procedur postępowania w przypadku prowadzenia działań policyjnych oraz koordynowanie współpracy z innymi służbami w sytuacji kryzysowej – podkreśla mł. insp. Chlebicz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments