Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

CWZS Zawisza zabrał głos ws. Zielińskich. Grozi wyrzuceniem z klubu

Dodano: 12.08.2016 | 22:10
Adrian Zieliński

Bracia zostali złapani na stosowaniu dopingu.

Na zdjęciu: Adrian Zieliński

Fot. ST/archiwum

Adrian Zieliński i Tomasz Zieliński, nadzieje Zawiszy Bydgoszcz na medal w czasie igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, zostali złapani na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących. W piątek po południu klub ustosunkował się do dyskwalifikacji sztangistów.

Czytaj także: Oficjalnie! Adrian Zieliński na dopingu!

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia CWZS Zawisza Bydgoszcz – Podnoszenie Ciężarów:
„W związku z zaistniałą sytuacją i pozytywnymi wynikami badań antydopingowych naszych zawodników Tomasza Zielińskiego i Adriana Zielińskiego Zarząd CWZS ,,Zawisza” Bydgoszcz – Podnoszenie Ciężarów zawiesił w/w w prawach zawodnika oraz członka Klubu.

Po zakończeniu procedur i ewentualnym potwierdzeniu winy wobec zawodników, zostaną oni wykluczeni z członkostwa w naszym Klubie. Do tego momentu wstrzymujemy się od komentowania całej sytuacji.

Ponadto informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją w  najbliższy wtorek (16 sierpnia 2016) odbędzie się posiedzenie Zarządu CWZS Zawisza Bydgoszcz – Podnoszenie Ciężarów.

Jednocześnie oświadczamy, że Zarząd CWZS Zawisza Bydgoszcz – Podnoszenie Ciężarów stanowczo potępia stosowanie wszelkiego rodzaju niedozwolonych środków dopingujących i przestrzega wszystkich sportowców przed ich zażywaniem i konsekwencjami ich stosowania.

Zarząd CWZS ,,Zawisza” Bydgoszcz – Podnoszenie Ciężarów”

Więcej artykułów o skandalu dopingowym z udziałem braci Zielińskich można znaleźć TUTAJ.

CWZS Zawisza zabrał głos ws. Zielińskich. Grozi wyrzuceniem z klubu