Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
62% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 17 • L 14
13C
Wt
13C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOFICJALNIE: Adrian Zieliński na dopingu!
Adrian Zieliński
12.08.2016 | 16:25

OFICJALNIE: Adrian Zieliński na dopingu!

Komisja Zwalczania Dopingu w Sporcie potwierdziła, że u mistrza olimpijskiego z Londynu wykryto przekroczony dopuszczalny poziom nandrolonu.

Na zdjęciu: Tomasz i Adrian Zielińscy, sztangiści Zawiszy, u których wykryto stosowanie nielegalnych środków dopingowych.

Fot. Sebastian Torzewski

Komisja Zwalczania Dopingu w Sporcie potwierdziła w piątek na specjalnej konferencji prasowej wcześniejsze doniesienia – mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 85 kg Adrian Zieliński przyjmował doping. W organizmie sztangisty wykryto, podobnie jak kilka dni temu u jego brata – Tomasza, podwyższony poziom nandrolonu.

Pozytywny wynik dała próbka pobrana od 27-latka na początku lipca w trakcie mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Mroczy. Stężenie niedozwolonej substancji wyniosło 4,1 ng/ml (nanograma na mililitr), podczas gdy dopuszczalna norma wynosi 2,5 ng/ml. Pozostałe dwie próbki pobrane od zawiszanina w lipcu dały już rezultat negatywny. W Rio de Janeiro zawodnik nie był badany.

Na podstawie informacji od komisji Polski Komitet Olimpijski podjął decyzję o wykluczeniu Adriana Zielińskiego z reprezentacji olimpijskiej. Podzielił on tym samym los swojego brata, u którego stosowanie dopingu ujawniono w poniedziałek (a potwierdzono dzień później). Wraz ze swoim podopiecznym wioskę olimpijską opuści ponadto trener Jerzy Śliwiński.

Za stosowanie niedozwolonego wspomagania Adrianowi Zielińskiemu grozi kara do czterech lat dyskwalifikacji.

Więcej artykułów na temat skandalu dopingowego z udziałem ciężarowców można znaleźć [TUTAJ].


Powiązane treści