[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Czarny piątkowy wieczór na drogach regionu. Zginęły cztery osoby

Dodano: 31.07.2021 | 12:47

Na zdjęciu: Do jednego z tragicznych wypadków doszło w piątkowy wieczór w miejscowości Józefkowo, gdzie zginął motocyklista.

Fot. Robert Koniec

To była czarna seria na drogach Kujaw i Pomorza. W piątkowy (30 lipca) wieczór, życie w czterech wypadkach straciły cztery osoby. Tylko w ciągu dwóch miesięcy wakacji, zginęło jedenaście osób.

Niemal kwadrans po godzinie dwudziestej pierwszej. Na drodze powiatowej 1921C (Paterek – Gromadno), w miejscowości Józefkowo dochodzi do zderzenia dwóch motocyklistów. W wyniku tego zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł jeden z motocyklistów. Jak opisywał portal kcynia.info, obaj motocykliści jechali w tym samym kierunku, a w pewnym momencie jeden z kierujących zjechał z jezdni i uderzył w płot posesji, zaś drugi wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.

 

 

Kolejna tragiczna informacja z piątkowego wieczoru to ta z miejscowości Stary Dwór. Tuż po godzinie dwudziestej drugiej dotarły do nas wiadomości o zdarzeniu na trasie Sępólno Krajeńskie – Bydgoszcz (DK25, 130 kilometr), gdzie idąca poboczem kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Na miejsce natychmiast zadysponowano wszystkie służby ratunkowe. Niestety, pomimo przeprowadzonej przez ratowników medycznych akcji reanimacyjnej, życia kobiety nie udało się uratować. DK25 w miejscu zdarzenia była zablokowana, a – jak udało nam się dowiedzieć – utrudnienia trwały niemal do godziny drugiej w nocy.

 

 

Do trzeciej tragedii doszło tuż przed godziną dwudziestą trzecią w miejscowości Sierzchowo (gm. Waganiec, pow. aleksandrowski). Na drodze powiatowej 2611C, z nieustalonych przyczyn auto osobowe zjechało z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo, a jego kierowca zginął na miejscu.

 

Czwarty tragiczny wypadek miał miejsce w nocy z piątku na sobotę (30/31 lipca) przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i opel. Zginęła jedna osoba – to 22-latek podróżujący audi, zaś jego kierowca oraz pasażer opla zostali zabrani do szpitala.

 

Na miejscu wszystkich zdarzeń pracowali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci. Ci ostatni pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczności wypadków.

Policjanci na początku wakacji zainaugurowali już po raz trzeci akcję, w trakcie której każdego dnia aktualizują mapę z wypadkami śmiertelnymi na drogach. – Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówią funkcjonariusze.

Wliczając piątkowe cztery zdarzenia, na drogach Kujaw i Pomorza w trakcie tych wakacji zginęło już jedenaście osób.

Czarny piątkowy wieczór na drogach regionu. Zginęły cztery osoby
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments