Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCzęść Myślęcinka otwarta dla odwiedzających. Zoo ma nowego mieszkańca
20.04.2020 | 13:09

Część Myślęcinka otwarta dla odwiedzających. Zoo ma nowego mieszkańca

Na zdjęciu: Lori przyjechała do Bydgoszczy w listopadzie ubiegłego roku z zoo w Krakowie.

Fot. nadesłane

Zoo w Myślęcinku ma nowego mieszkańca. Część terenu w parku została w poniedziałek udostępniona dla odwiedzających.

9 kwietnia w myślęcińskim zoo urodził się lemur katta. Jego mama Lori przyjechała do Bydgoszczy w listopadzie ubiegłego roku z zoo w Krakowie. Tatą jest Czesiu, który zamieszkuje bydgoski ogród od kilku lat. Oprócz rodziców nowy mieszkaniec Myślęcinka przebywa na wybiegu jeszcze z dwiema ciotkami, które przyjechały do Bydgoszczy razem z Lori. – Porusza się przyczepiony do brzucha mamy i jest niewiele większy od pomarańczy – mówi Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy parku.

Lemur katta to przedstawiciel rodziny lemurowatych, który charakteryzuje się ogonem o długości około 40 cm w białe i czarne prążki. Długość jego ciała wynosi 35-50 cm, zaś waga 2,5- 5 kg. Ubarwienie sierści jest koloru popielatego. Zamieszkuje południowo-zachodnią części Madagaskaru. Prowadzi naziemny tryb życia. Gatunek ten jest pod ochroną – według klasyfikacji IUCN należy do zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Zgodnie z decyzją rządu o zniesieniu części obostrzeń od poniedziałku można wchodzić na otwarte tereny Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek wraz z Ogrodem Botanicznym. Pozostałe miejsca w kompleksie (m.in. zoo, park rozrywki, place zabaw, miasteczko ruchu drogowego) pozostają zamknięte. Na całym obszarze parku należy zakrywać nos i usta.

Część Myślęcinka otwarta dla odwiedzających. Zoo ma nowego mieszkańca
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments