Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleCzołowe zderzenie bmw i toyoty na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba nie żyje [ZDJĘCIA]
18.07.2023 | 06:00

Czołowe zderzenie bmw i toyoty na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba nie żyje [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KPP Lipno

Śledczy wyjaśniają okoliczności niedzielnego (16 lipca), tragicznego w skutkach wypadku na drodze wojewódzkiej 569 w miejscowości Marianki, gdzie zginął kierowca auta, a dwie inne osoby zostały ranne.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielne (16 lipca) popołudnie na drodze wojewódzkiej 569 w miejscowości Marianki (gmina Tłuchowo, powiat lipnowski). Z pierwszego komunikatu, jaki przekazywał wówczas dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, w zderzeniu auta osobowego i dostawczego zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Nieco więcej informacji przekazali policjanci z pionu ruchu drogowego lipnowskiej komendy, którzy zostali zadysponowani na miejsce zdarzenia i przekazali teraz pierwsze, wstępne ustalenia. Wynika z nich, że w Mariankach doszło do czołowego zderzenia BMW i toyoty. Jak ustalili mundurowi, kierowca bmw jechał całą szerokością jezdni i w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w prawidłowo jadącą toyotę. Jej kierująca została zakleszczona w pojeździe, a strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby wydobyć ją z auta.

42-latkę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala, ranny w wypadku został także 12-letni syn kobiety. Śmierć w wyniku doznanych obrażeń poniósł kierujący bmw. Jednak szokujące są kolejne informacje przekazane przez funkcjonariuszy: 41-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a auto, którym się poruszał, nie było ubezpieczone i dopuszczone do ruchu.

Pracujący na miejscu zdarzenia prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu ciała 41-latka do przeprowadzenia szczegółowych badań sekcyjnych, zabezpieczono także zniszczone samochody, które zostaną teraz poddane szczegółowym oględzinom przez biegłych. W śledztwie nadzorowanym przez prokuraturę wyjaśniane będą dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku, który był szóstym śmiertelnym zdarzeniem na drogach Kujaw i Pomorza w trakcie tegorocznych wakacji.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments