Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaFOTORELACJEGalerieCzołowe zderzenie dwóch opli na drodze krajowej. Sześć osób w szpitalach [ZDJĘCIA]
14.03.2023 | 11:12

Czołowe zderzenie dwóch opli na drodze krajowej. Sześć osób w szpitalach [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KP PSP Mogilno, KPP Mogilno

Nieprawidłowy manewr wyprzedzania to przyczyna czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w minioną sobotę (11 marca) wieczorem w miejscowości Żabienko. Policjanci z mogileńskiej komendy poinformowali o pierwszych, wstępnych ustaleniach.

Informację o wypadku do którego doszło na 166 kilometrze drogi krajowej 15 w miejscowości Żabienko (gm. Mogilno, pow. mogileński), służby otrzymały w sobotę, tuż przed godziną 22:30. Na miejscu pracowali strażacy z KP PSP Mogilno, OSP Gębice i OSP Kwieciszewo, cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci z pionu ruchu drogowego mogileńskiej komendy. I to oni poinformowali o pierwszych, wstępnych ustaleniach dotyczących przyczyn zdarzenia.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pijany nastolatek wsiadł do opla astry. Rozbił auto na drzewie [ZDJĘCIA]


– Policjanci ustalili wstępnie, że 19-letni kierujący pojazdem marki opel vectra, jadąc  w kierunku Strzelna, najprawdopodobniej chcąc wyprzedzić pojazd ciężarowy, zjechał w niedozwolonym miejscu (linia ciągła) na lewy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym od strony Strzelna pojazdem marki opel mokka – mówią funkcjonariusze, zastrzegając przy tym, że w dalszym ciągu prowadzone są czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku. Wiadomo też, że kierowcy obu pojazdów byli w momencie zdarzenia trzeźwi.

Poszkodowanych w tym zdarzeniu zostało w sumie sześć osób – to kierujący pojazdami oraz ich pasażerowie. Wszystkich przewieziono do szpitali na szczegółowe badania. Na czas akcji służb, droga krajowa 15 w miejscu wypadku była zablokowana.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments