Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -3
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCzwarty raz biegiem po klucz Instalatora
bieg-instalatora
21.03.2018 | 21:30

Czwarty raz biegiem po klucz Instalatora

MetropoliaBydgoska.PL jest patronem medialnym biegu.

Na zdjęciu: Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 3 czerwca!

Fot. mat. prasowe

Tegoroczna edycja Biegu Instalatora Rotenso odbędzie się w Bydgoszczy w pierwszą niedzielę czerwca. Na tych, którzy kochają rywalizację czeka 10-kilometrowa trasa, na której będzie trwać walka z samym sobą i rywalami.

W Polsce mamy biegi na pamiątkę, ku czci, z okazji, a także Bieg Dzika, Rzeźnika, po Rybę, Morsa, Przodownika, Icemana, Komandosa, a w Bydgoszczy – Bieg Instalatora! Bieg jest przeznaczony dla wszystkich biegaczy, ale przede wszystkim jest on skierowany dla instalatorów, inżynierów, projektantów, techników, handlowców i innych osób, związanych z szeroko pojętą branżą instalacyjną. Uczestnicy zostaną sklasyfikowani według płci i wieku, lecz obowiązują też dodatkowe kategorie indywidualne i drużynowe, takie jak „instalator” oraz „wod.-kan.”

IV Bieg Instalatora Rotenso to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów po ścieżkach i drogach największego parku miejskiego w Polsce – Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy. W tym roku zawody odbędą się w niedzielę, 3 czerwca. Organizatorem biegu jest portal HVACR.pl, zajmujący się tematyką z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Redaktor naczelna portalu Aldona Rybka amatorsko biega i fotografuje biegaczy. – Jestem blisko związana z tematyką uprawiając ten sport i biorąc udział w licznych zorganizowanych imprezach biegowych. Instalatora organizuję tak, jak oczekuję tego jako uczestnik zawodów – powiedziała naszej redakcji organizatorka IV Biegu Instalatora Rotenso w Bydgoszczy.

Bieg Instalatora od pierwszej edycji jest oficjalną imprezą towarzyszącą Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, które co roku odbywają się w Bydgoszczy. Warto dodać, że 26. Edycja Targów odbędzie się tuż po biegu, w dniach 5-7 czerwca.

Biuro zawodów, start i meta oraz liczne atrakcje zlokalizowane będą na terenie parku miejskiego „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Początek zmagań został zaplanowany na godzinę 11:00. W tym roku Instalator wystąpi w barwach Rotenso – producenta urządzeń klimatyzacyjnych przeznaczonych dla zastosowań domowych, biurowych oraz przemysłowych. Klimatyzowane powietrze pojawiło się na oficjalnej koszulce biegu w postaci… niebiesko-czerwonych skrzydeł.

– Dla uczestników biegu, przy udziale firmy ALNOR Systemy Wentylacji, zostanie zorganizowany konkurs fotograficzny. Będzie on związany z symbolicznym skrzydlatym biegaczem-zwycięzcą – mówi Aldona Rybka. W pakietach startowych, oprócz koszulki, znajdą się atrakcyjne gadżety od Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” – organizatora Targów WOD-KAN oraz vouchery do escape roomu Wyjście Awaryjne. Ponadto Rotenso zapewni branżowe nagrody dla zwycięzców biegu.

Instalator – dla kogo?

W Biegu Instalatora mogą wziąć udział wszyscy biegacze. Zaplanowana jest klasyfikacja open i wiekowa, ale największe emocje budzą kategorie instalatorskie – wśród nich szczególnym zainteresowaniem cieszy się rywalizacja pomiędzy drużynami firm instalacyjnych. W kategorii „instalator” czy „wod.-kan.” można wystartować zarówno indywidualnie, jak i formując firmową drużynę (w jej składzie muszą znaleźć się co najmniej 3 osoby). Należy zaznaczyć, że przed biegiem głównym zorganizowane zostaną biegi dla najmłodszych.

Zwycięzcy biegu zostaną wyłonieni na podstawie elektronicznego pomiaru czasu w wielu kategoriach:

• generalna mężczyzn i kobiet,

• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku do 19 lat,

• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 20−29 lat,

• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 30−39 lat,

• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 40−49 lat,

• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 50−59 lat,

• indywidualna mężczyzn i kobiet powyżej 60 roku życia,

• indywidualna i drużynowa w kategoriach „instalator” i „wod.-kan.”,

• dodatkowe, np. dla Najszybszego Debiutanta w zawodach IV Bieg Instalatora.

Nagrodą dla każdego uczestnika jest jeden z najbardziej nietypowych medali biegowych: odlewany klucz instalatorski. W tym roku medal będzie miał kształt „francuza”. Dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji przewidywane są puchary, statuetki i nagrody rzeczowe. Organizator zapewnia po biegu dodatkowe atrakcje, w tym masaż wykonany przez fizjoterapeutę.

Zapisy trwają od stycznia 2018 roku. Warto mieć na uwadze, że każdego pierwszego dnia miesiąca cena pakietu wzrasta o 10 złotych! Zapisy odbywają się przez stronę B4SPORT: http://bit.ly/bieginstalatora2018_zapisy. Liczba miejsc startowych jest ograniczona. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę zawodów www.bieginstalatora.pl oraz na „Instalatorowy” profil na Facebooku: www.facebook.pl/bieginstalatora. 


Powiązane treści