Bydgoszcz
6C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 7 • L 4
6C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
9C
Czw
13C
Pt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaKomunikacjaCzy autobusy linii międzygminnych będą częściej kursowały? Chcą tego radne podbydgoskiej gminy
linia 92 Bydgoszcz
08.02.2019 | 09:48

Czy autobusy linii międzygminnych będą częściej kursowały? Chcą tego radne podbydgoskiej gminy

Ankiety dotyczą wzmocnienia kursowania autobusów trzech linii.

Na zdjęciu: Autobusy linii 92 kursują z Błonia do pętli w Łochowie.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Trzy pytania znajdują się w ankiecie do mieszkańców gminy Białe Błota. Wystosował ją wójt Dariusz Fundator.

To druga ankieta, którą w krótkim odstępie czasu przygotowali włodarze gminy. Wójt Fundator wcześniej chciał znać zdanie mieszkańców odnośnie inwestycji na budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Czystej. Teraz mieszkańcy mają się wypowiedzieć odnośnie kursowania autobusów trzech linii międzygminnych. Mowa o liniach 91 (w kierunku Przyłęk), 92 (Murowańca, Łochowa) i 96 (do Przyłęk przez Trzciniec, Ciele i Zielonkę).

– Wójt gminy Białe Błota wystosował prośbę do mieszkańców o wypełnienie ankiety na temat komunikacji międzygminnej na terenie gminy Białe Błota – pisze radna Magdalena Sznajder. Jak dodaje, wniosek zmotywował urzędników do tego, by podjąć czynności w celu zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów. – Ponadto zapewniamy państwa, że przeprowadzone przez nas ankiety na Facebooku oraz rozmowy z sołtysami zostały przekazane do urzędu gminy i będą również brały udział w ustaleniu dodatkowych kursów – podkreśla. Ankiety są anonimowe, a mieszkańcy mają odpowiedzieć na pytania, jak często korzystają z autobusów na liniach międzygminnych, w jakich godzinach i w jakim czasie powinno zostać wzmocnione kursowanie pojazdów.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku do władz gminy radne Magdalena Sznajder i Karolina Lachowicz złożyły wniosek o zwiększenie kursowania autobusów na liniach 91 i 96. Ponadto postulowały zmianę trasy autobusu 91 w związku z oddaniem do użytku nowej drogi powiatowej na odcinku Ciele/osiedle – Ciele/kościół. Wyliczały też, że autobus 91 w ciągu dnia ma 14 kursów w dni powszednie oraz 11 w weekendy (6 w soboty i 5 w niedziele, obsługuje 17 przystanków), 92 kursuje 31 razy w ciągu dnia i po 18 razy w soboty i niedziele, zaś 96 w dni robocze jeździ cztery razy w w dni powszednie oraz po trzy razy w soboty i niedziele.

Jak się dowiadujemy, wójt gminy Białe Błota wystąpił do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o dane z badań związanych z napełnieniem środków transportu publicznego na wspomnianych liniach. Dariusz Fundator w tej sprawie miał się również spotkać z Rafałem Grzegorzewskim z ZDMiKP.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Błażej BembnistaJarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method stdClass::get_children() in /home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php:1502 Stack trace: #0 /home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php(924): WpdiscuzCore->getStickyComments(false, Array, Array) #1 /home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php(847): WpdiscuzCore->_getWPComments(Array, Array) #2 /home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/comment-form.php(368): WpdiscuzCore->getWPComments(Array) #3 /home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-includes/comment-template.php(1230): require('/home/metropol/...') #4 /home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-content/themes/metropolia/single-default.php(175): comments_template() #5 /home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-content/ in /home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 1502