[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czy ulewy przestaną zalewać ulice Osowej Góry? Jutro spotkanie mieszkańców z władzami miasta

Dodano: 19.09.2022 | 16:33

Na zdjęciu: W sierpniu taki widok był na Osowej Górze bardzo częsty. Czy kolejne lato także upłynie pod znakiem wypompowywania wody z zalanych domów?

Fot. nadesłane

We wtorek, 20 września o godzinie 18:00 w szkole przy ulicy Puszczykowej odbędzie się spotkanie w sprawie zalewania ulic Osowej Góry. Mieszkańcy chcą przedstawić władzom miasta – na czele z wiceprezydentem Mirosławem Kozłowiczem – listę problemów i oczekują ich rozwiązania.

Jak informowaliśmy, sierpniowe ulewy dały się we znaki mieszkańcom Osowej Góry, a zwłaszcza jej górnego tarasu. – Najbardziej ucierpieli mieszkańcy domów na rogu Wielorybiej i Rekinowej oraz Wyspowej i Sztormowej – wymienia Radosław Ginther, przewodniczący rady osiedla. To ona zorganizowała spotkanie z władzami miasta, na które przybędą zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz oraz przedstawiciele ZDMiKP i MWiK. – Myślę, że na spotkaniu pojawi się najmniej 50-60 osób z Osowej Góry – dodaje.

Ginther podkreśla, że mieszkańcy mają już dość sytuacji, wywoływanych silnymi deszczami. – Ledwo posprzątaliśmy po jednym zalaniu, a po dwóch dniach było to samo. Ludzie przed ulewami zbroja się w worki z piaskiem, czy w pompy. Nasze domy tracą na wartości, bo mieszkamy już teraz na terenach zalewowych. Tak żyć się nie da – komentuje przewodniczący. I dodaje, że osowogórzanie chcą dowiedzieć się od zaproszonych gości, jak długo jeszcze mogą występować takie sytuacje. – Mieszkańcy podkreślają, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia z miastem, gotowi są złożyć pozew zbiorowy – alarmuje Ginther.

Nadzieją na powstrzymanie zalewania jest wielki miejski program deszczówkowy. Jego realizacja jest już widoczna na terenie osiedla, ale jak pokazały sierpniowe burze – to dosłownie kropla w morzu potrzeb. Przewodniczący rady osiedla przypomina, że apelował o zagospodarowanie wód z terenu SP nr 64, tak by trafiały one do znajdujących się obok niej stawów. Czy MWiK przedstawi plan realizacji inwestycji, która jest opóźniona z uwagi na zmianę wykonawcy? Mieszkańcy liczą na to, że podczas jutrzejszego spotkania usłyszą – zgodnie z hasłem wyborczym prezydenta Rafała Bruskiego – tylko konkrety.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments