Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Stawy na Osowej Górze będą zasilane deszczówką? MWiK dają nadzieję

Dodano: 12.03.2020 | 10:21

Na zdjęciu: Wikimedia Commons

Fot. Pit1233/

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja widzą możliwość zasilenia stawu przy SP 64 wodą deszczową. Rada Osiedla Osowa Góra zapowiada, że poprosi miasto o pomoc w realizacji inwestycji i uratowanie zbiorników wodnych.

Przypomnijmy: Mieszkańcy Osowej Góry i tamtejsza rada osiedla przedstawili pomysł zasilania deszczówką wysychającego stawu, zlokalizowanego w parku przy szkole podstawowej nr 64 przy ulicy Sardynkowej.  W tym celu chcieli wykorzystać wodę opadową, zbierającą się na dachach budynków szkoły, ale też z terenu Orlika i drogi wewnętrznej. Obecnie deszczówka spływa bowiem do kanalizacji.


CZYTAJ WIĘCEJ: Czy deszczówka ze szkoły zasili wysychające stawy na Osowej Górze?


Budowa odpływu wody z terenu szkoły do zbiornika wodnego miałaby kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rada osiedla zwróciła się z zapytaniem do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji z prośbą o określenie możliwości rozbudowy kanalizacji deszczowej w celu zasilenia deszczówką pobliskiego stawu. W oficjalnej odpowiedzi MWiK poinformowało, że istnieje możliwość odłączenia części zewnętrznej sieci kanalizacji deszczowej szkoły od kanału zlokalizowanego przy ulicy Sardynkowej – dzięki temu woda opadowa mogłaby zostać przekierowana do stawu.

Niezbędne przeprojektowanie układu i roboty budowlane należy wykonać we własnym zakresie w uzgodnieniu z właścicielem oczka wodnego – precyzuje członek zarządu MWiK Włodzimierz Smoczyński. Właścicielem terenu, na którym znajduje się staw, jest miasto, stąd też Rada Osiedla Osowa Góra zapowiada dalsze działania w tej sprawie. – Na dniach wystąpimy do pana prezydenta o pomoc w inwestycji – mówi w rozmowie z nami przewodniczący rady Radosław Ginther.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments